Kurz oceňování lesa a rostlinstva 2023–2024

Ústav lesnické a dřevařské ekonomiky a politiky Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně plánuje v příštím roce otevřít Kurz oceňování lesa a rostlinstva 2023–2024. Cílem kurzu je příprava absolventů pro řádný výkon znalecké činnosti v oboru ekonomika, odvětví Oceňování lesa a rostlinstva – jako podpora pro úspěšné složení obecné a zvláštní části vstupní zkoušky.

Cílem kurzu je příprava absolventů pro řádný výkon znalecké činnosti v oboru ekonomiky, odvětví oceňování lesa a rostlinstva jako podpora pro úspěšné složení obecné a zvláštní části vstupní zkoušky. Absolvent získá komplexní znalosti a dovednosti, které jsou nutné pro zvládnutí Oceňování lesa jako samostatné specializované ekonomické disciplíny v rámci oboru lesnictví. Absolvent získá přehled o uznávaných postupech a standardech při řádném určování různých hodnot a cen lesa a rostlinstva, lesních a zemědělských pozemků, lesních a nelesních trvalých porostů, škod a újem způsobených na lese a trvalých porostech, náhrad za omezení lesnického hospodaření apod. Ve výuce není opomenuta oblast lesního práva a dalších právních norem souvisejících s oceňováním. Součástí kurzu je také nová právní úprava znalecké činnost podle zákona č. 254/2019 Sb. o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a jeho prováděcích vyhlášek, včetně problematiky postavení znalců podle procesních předpisů, tedy podle občanského soudního řádu, trestního řádu, správního řádu
a soudního řádu správního.

Během studia zpracovávají posluchači cvičné oceňovací práce a v závěru studia závěrečné znalecké posudky, které jsou při závěrečné zkoušce obhajovány před komisí. Kurz je vhodný také pro stávající znalce, kteří si osvojí vedle nejnovější odborných znalostí také novou znaleckou legislativu jako podporu pro úspěšné složení obecné části zkoušky.

Zahájení kurzu je plánováno na letní semestr 2023 (březen) a ukončení na zimní semestr 2024 (prosinec). 

Zdroj: LDF MENDELU*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down