26.04.2022 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KURÁTORSKÉ PROVÁZENÍ | Komentované prohlídky expozic

Kurátoři Botanické zahrady Praha zvou na čtvrteční prohlídky jednotlivých expozic. V rámci této procházky v doprovodu těch nejpovolanějších nahlédnete pod pokličku pěstování rostlin z celého světa. Prohlídka je v ceně standardních vstupenek do botanické zahrady. Před začátkem prohlídky je tedy nutné mít zakoupenou vstupenku do zahrady, kterou se případně můžete prokázat.

Termíny jednotlivých provázení najdete v tabulce níže. Prohlídky probíhají ve vybrané čtvrtky v období od dubna do října. Začátek prohlídky od 17.00. Místo setkání a začátek prohlídky je u pokladny, která je nejblíže dané expozici. Na prohlídky není nutná registrace.

12. 5. – Pivoňky

Provázení bude věnováno atraktivním a velmi oblíbeným rostlinám pěstovaných v kultuře již po tisíciletí. Kompletní sbírku pivoněk, která patří k našim prioritním sbírkám, můžete vidět na Pivoňkové louce v jedné z nejvíce navštěvovaných expozic horní části zahrady.  Na provázení si ukážeme celý sortiment zde pěstovaných rostlin, dozvíte se něco z jejich historie a vývoji šlechtění. Dále si povíme o jejich pěstitelských nárocích, chorobách či škůdcích a vůbec vše potřebné k úspěšnému pěstování těchto atraktivních dřevin.

26. 5. – Jarní trvalky a rostliny Středozemí

V květnové Ornamentální zahradě mohou návštěvnicí obdivovat množství právě kvetoucích skalniček a nižších trvalek na kamenitých a štěrkových záhonech, kde se těmto rostlinám velmi daří. Bohatě kvetou např. hvozdíky, drobné rozrazily a hořce. Z typických květnových trvalek pak šanty, šalvěje hajní nebo orličky. Do bohatého kvetení se rovněž dostává expozici flóry Středozemí se zajímavým sortimentem cistů, sáp, mateřídoušek a dalších typických rostlin tohoto regionu.

Popis jednotlivých prohlídek budeme postupně doplňovat.

Více informací na: www.botanicka.cz/clanky/akce/kuratorske-provazeni-2

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down