Kubota proniká do sadů

Společnost Bonas, spol. s r. o., dovozce techniky značky Kubota určené pro zemědělce, zahradníky a komunální sektor, představila v polovině tohoto roku novou řadu traktorů pro vinice a sady. Výkonné stroje s úzkou karosérií jsou schopné se pohybovat v řádcích ovocných a viničních výsadeb a doplňují již tak širokou nabídku společnosti.

Stroje značky Kubota jsou na českém trhu v prodeji od roku 2001 a za tuto dobu se jich na českých polích a silnicích pohybuje celá řada. V komunálním sektoru a v zahradnictví je využitelná řada B, která zahrnuje kompaktní traktory a malotraktory a řada F a G profesionálních samojízdných dieselových sekaček. Zemědělci využijí především traktory řady M v mnoha výkonnostních provedeních.
Po Evropě se všech typů každoročně prodá bezmála 3000 kusů. Plánem společnosti je ztrojnásobit do roku 2010 své prodeje. K tomu by mohla pomoci i nově rozšířená řada traktorů M se speciální zúženou karosérií. Model je v nabídce s ochranným rámem či s kabinou vybavenou klimatizací. Kolové traktory s novými technologiemi tak poskytují maximální výkon a pohodlí.

Speciál pro vinice a sady
Nová řada traktorů s označením Narrow se představila v dubnu letošního roku ve Španělsku a pro střední Evropu byla předvedena v červenci v Berlíně. Stroj vychází z traktorů z řady M 40, kolových traktorů vybavených novými technologiemi.
Celková šířka traktoru s běžnými koly je 1220 mm. Zaoblení rohů a vybavení stroje sklopnými světly nebrání průjezdu pod nízkými větvemi. Snížení těžiště a zvýšení výkonu hydrauliky a motoru zajistilo použití stroje pro všechny pracovní operace nutné v péči o tyto plodiny.
Traktor je vybaven hydraulickým řízením Kubota, které umožňuje lehké ovládání stroje a usnadňuje zatáčení ve vinicích, sadech a ostatních úzkých prostorách. Pro ještě snadnější otáčení nabízí patentovaný systém pohonu Bi-speed. Přední kola se v případě natočení o více než 30 stupňů začnou otáčet dvakrát rychleji než kola zadní. Stroj tak dosáhne menšího poloměru otáčení, čímž minimalizuje poškození podloží a je schopný manévrovat na menších plochách.
Synchronizovaná pětistupňová převodovka u traktorů M 6040, M 7040 a M 8540 Narrow disponuje třemi redukčními převody a umožňuje volbu z 15 rychlostí vpřed i vzad včetně velmi pomalé rychlosti – traktor se může pohybovat od 300 cm/hod do 36 km/hod.

Silný a výkonný
Systém přímého vstřikování nabízí kombinaci vyššího výkonu, spolehlivosti a lepší spotřeby paliva. Výhodou je i nižší hladina hluku. Hydraulický systém s kotoučovými brzdami vyžaduje minimální ovládací sílu a pracuje na všechna čtyři kola. Automaticky také při brzdění zapojuje pohon 4 x 4.
Traktory jsou vybaveny čelními nakladači. Jako volitelné vybavení mohou být k přední pravé straně připojeny dva přídavné hydraulické okruhy. Pro snadné ovládání je ovládací páka umístěna vedle volantu. Stroj je dále možné vybavit ovládáním průtoku hydraulického oleje pro snadnější manipulaci a připojování pracovního nářadí.

Široká nabídka
Výhradním a autorizovaným dovozcem techniky Kubota pro Českou a Slovenskou je společnost Bonas, spol. s r. o, která ně těchto trzích působí od roku 1991. Moderní prodejní centrum v Milovicích nabízí prezentaci širokého sortimentu značky, slouží současně jako sklad strojů a náhradních dílů. Společnost se účastní mnoha výstav a realizuje i své vlastní předváděcí akce, při kterých mají zájemci možnost vyzkoušet si v praktických podmínkách kvalitu nabízených produktů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *