Konference Strom pro život – život pro strom 2022

"Myšlenky současnosti, stíny budoucnosti"

Letošní konference bude jiná než ty předchozí. Její autoři se rozhodli vyzkoušet nový formát inspirovaný úspěšnou německou konferencí Die Deutschen Baumpflegetage v Augsburgu. Souběžně s programem v hlavním přednáškovém sálu poběží po celé dva dny prezentace určené především stromolezcům a arboristům. Čtvrteční odpoledne navíc otevře i třetí místnost, protože nelze efektivně spravovat veřejnou zeleň bez GIS. Kde se teď GIS nacházejí a jaké možnosti nám při tom mohou nabídnout, zkusí zájemcům objasnit zástupci předních firem v oboru. Konference proběhne  8. 9. - 9. 9. 2022. Odborný garant programu: Odbor ŽP Magistrátu města Jihlava a Ing. Pavel Wágner.

Co když ale opravdu nebude? A nedělejte, prosím, že nevíte, o čem je řeč. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký dopad by to mělo na náš obor, který je na vodě přímo bytostně závislý? Při hledání odpovědi jistě namítnete, že se to přece netýká jen nás, že nedostatek vody by negativně ovlivnil všechny oblasti lidské činnosti. Máte pravdu. To je jasné. Stejně tak je ale jasné, že v okamžiku, kdy se octneme na suchu, bude ve společnosti zahradnictví a krajinářství mezi prvními označeno za činnost zbytnou. Nebude jiné volby než prvotně zajistit potřeby lidí a zvířat a jediné rostliny se závlahou budou ty hospodářské. V našich přehřátých městech nebudeme mít čím zalévat nové výsadby a o vzrostlé stromy také brzy přijdeme.

Neměli bychom ve světle (či temnotě, jak chcete) těchto úvah být my těmi prvními, kdo začne bít na poplach, protože i v tomto případě platí lepší pozdě, nežli později? Při sestavování programu letošní konference jsme mysleli především na ty, kteří si na předchozí otázku odpověděli kladně. Hlavní blok prezentací nenapoví, co s tím dělat nebo jakou cestou následně jít, pouze na základě „tvrdých“ dat popíše, v jaké situaci se my lidé nacházíme. Bude to zjištění neveselé, avšak nutné. Některé příklady, jak o stromech uvažovat v komplexním, celostním pohledu, však uvidíte také. V přednáškách, ale i v terénu – na nově realizované výsadbě na jihlavském náměstí. Program konference naleznete na stránkách szkt.cz.

Zdroj: SZKT

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down