03.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konference 50 let dlouhodobých polních pokusů ÚKZÚZ

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský pořádá mezinárodní konferenci 50 let dlouhodobých polních pokusů 7. září 2022 v Brně. ÚKZÚZ sleduje a vyhodnocuje vliv hnojení na plodiny a zároveň jeho dopady na úrodnost či kontaminaci půd již 50 let.

Cílem tohoto dlouhodobého zkoušení je poskytnout optimální doporučení pro zemědělskou praxi tak, aby byla zajištěna produkce v žádoucím množství a kvalitě, péče o půdu i efektivita nákladů při pěstování. Prostřednictvím konference budou představeny nejdůležitější výsledky, jak se v průběhu let mění produkce, jak je ovlivněna kvalita zemědělských půd ve vztahu k úrodnosti či kontaminaci a co je potřeba, aby hospodaření s půdou vedlo k zachování jejích produkčních i dalších funkcí. Jen zdravá a úrodná půda poskytne kvalitní a bezpečné potraviny .
 Prezentovány budou nejen výsledky dlouhodobých sledování ÚKZÚZ, ale i výsledky dalších institucí, které se touto problematikou zabývají v České republice a v zahraničí. Program konference se připravuje.* 

Zdroj: ÚKZÚZ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down