Koncepční studie revitalizace parku Rybářská je dokončena

Jako podklad pro správu parku za kostelem sv. Michaela archanděla v Podolí, regeneraci zeleně a postupnou revitalizaci veřejného prostranství v souladu se zjištěnými potřebami a přáními obyvatel a návštěvníků má sloužit studie, kterou má nyní k dispozici městská část Praha 4.

Studie především určuje etapizaci revitalizačních kroků a přispívá tím ke zlepšení koordinace při plánování investičních akcí v území. Jednou z hlavních priorit návrhu přitom je zachování a regenerace vzrostlých stromů, doplnění nových dřevin a půdokryvných rostlin na svazích. Cílem je zachovat ekologické hodnoty prostoru, podpořit lokální biodiverzitu a schopnost vsakování dešťové vody. Klíčové je docílit přijatelných nákladů na řádnou údržbu zeleně.

“I relativně malé zásahy mohou mít velký dopad na charakter místa. Pro osobitou oázu zeleně v historickém jádru Podolí to platí zvýšenou měrou. Mám proto radost, že vznikla tato citlivá a promyšlená vize dlouhodobého směřování parku,” uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Neméně důležitá je postupná oprava a doplnění cestní sítě, která zajistí potřebné prostupy, vstupy a podpoří smysluplné využití v současnosti málo využívaných nebo nevyužitých ploch, aniž by tím byl narušen poklidný, téměř intimní charakter místa. Pobyt v parku zpříjemní nový mobiliář nebo drobné sportovní prvky.*

Zdroj: MČ Praha 4

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down