05.05.2023 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komentované prohlídky v Botanické zahradě pro veřejnost

Kurátoři Botanické zahrady Praha zvou na prohlídky jednotlivých expozic rozsáhlé zahrady. V rámci těchto procházek v doprovodu těch nejpovolanějších nahlédnete pod pokličku pěstování rostlin z celého světa. Prohlídky probíhají ve vybrané čtvrtky od května do října vždy od 17.00.

Květen patří na venkovní expozici k nejhezčím měsícům, kdy kvete celá řada skalniček a trvalek. Na záhonech a v suťovištích v ornamentální zahradě nakvétají např. hořce (Gentiana acaulis), vytrvalé máky (Papaver orientale) a časněji kvetoucí odrůdy šalvějí (Salvia nemorosa), šant (Nepeta). V plném květu již bývají také plamenky (Phlox subulata), pochybky (Androsace) a další skalničky.

Zejména ve druhé polovině května je velmi efektní expozice flóry Středozemí a Turecka, kde v tomto období nakvétá většina rostlin. Mezi nejnápadnější druhy patří např. mavuně červené (Centranthus ruber), mnohé růžově kvetoucí sivutky (Aethionema sp.), cisty (Cistus), kručinky (Genista), šalvěje (Salvia), mateřídoušky (Thymus) a jiné druhy.

Skalničky a nízké trvalky a Severní Ameriky si návstěvníci prohlédnou především v expozici severoamerické polopouště. V první polovině června zde bývají v plném květu dračíky (Penstemony), drobná eriogona (Eriogonum), horské dlužichy (Heuchera) a třeba také některé orlíčky (Aquilegia). Objevují se rovněž první květy suchomilných trvalek jako je třapatkovka tenesijská (Echinacea tennesseensis) a třapatka (Rudbeckia hirta). Nakvétají rovněž nejmohutnější trvalky této expozice – stálezelené juky. Nebudou samozřejmě chybět ani některé zimovzdorné druhy kaktusů, předevší opuncie (Opuntia) a oblíbené skalničky lewísie (Lewisia) a další druhy zajímavých suchomilných rostlin.

Seznam termínů prohlídek

Prohlídka je v ceně standardních vstupenek do botanické zahrady. Před začátkem prohlídky je tedy nutné mít zakoupenou vstupenku do zahrady, kterou se případně můžete prokázat.

Místo setkání a začátek prohlídky je u pokladny.*

Zdroj: Botanická zahrada Praha

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down