28.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každý rok je co nabídnout

Kompletní nabídku produktů a služeb pro komunální sféru a sportoviště představila koncem března na dvoudenní tradiční jarní výstavě v Jiřetíně pod Jedlovou společnost Eurogreen CZ. Návštěvníci si mohli prohlédnout techniku značek Iseki, Avant nebo AS-Motor vhodnou pro údržbu veřejných ploch a zeleně.

Samostatný blok byl věnován sportovním plochám, ať již jejich výstavbě, nebo údržbě. Zde si mohli návštěvníci prohlédnout produkty a seznámit se se službami značek Eurogreen, Perrot nebo Helo Sportsysteme 2000.
Ani tentokrát nechyběla novinka
Akci oproti jiným ročníkům příliš nepřálo počasí, a tak byly možnosti vyzkoušet si vystavené stroje v praxi poněkud omezené, ale ani tentokrát nechyběly mezi vystavenými exponáty některé novinky.
„Pro letošní rok rozšířila značka Iseki nabídku o model TJ 75 s maximálním výkonem motoru 82 koní. Po podzimní premiéře žacího dieselového traktoru SXG 15 disponuje značka Iseki na evropském trhu škálou strojů s výkonem od 15 do 82 koní zahrnující řadu speciálů vhodných pro údržbu travnatých ploch i univerzálních nosičů nářadí. Uživatel tak má velice širokou možnost výběru včetně volby dodávaného originálního nářadí. Snažíme se tak co možná nejvíce naplňovat heslo „nabídky systému“.
Zmiňovaná novinka, model TJ 75 je určený především pro práci v komunální sféře, ale uplatní se také při údržbě golfových areálů nebo dalších sportovišť. Jeho největší výhodou je poměrně vysoký výkon při nízké hmotnosti (včetně integrované kabiny nedosahuje hmotnost ani 2,5 tuny). Výkonnější je také hydraulický systém, což uživateli umožňuje volit mezi širším výběrem agregovatelného nářadí s větším pracovním záběrem. Například čelní nakladač může pracovat se zvedací sílou 1,5 tuny na lžíci. Volitelných je hned několik typů pneumatik podle pracovních podmínek od nízkotlakých po ty s šípovým dezénem,“ upozorňuje na výhody nového traktoru zástupce firmy Eurogreen CZ Ondřej Šafránek.
Pohonnou jednotkou nového traktoru, který si svoji evropskou premiéru odbyl vloni v Německu na podzimním veletrhu GaLaBau, je čtyřválcový vodou chlazený turbodieselový motor Iseki se zdvihovým objemem tři litry a maximálním výkonem 82 koní. Podle normy ECE R 24 dosahuje výkon 75 koní při 2600 ot/min a maximální točivý moment je 250 Nm při 1800 ot/min.
Převodové ústrojí je řešeno stejně jako u série traktorů TG 5000 převodovkou Q-Shift. Jde o elektronicky dvěma tlačítky ovládanou převodovku s možností řazení rychlostí pod zatížením ve třech skupinách. Obsluha tak může disponovat 24 rychlostmi pojezdu vpřed a 24 rychlostmi vzad při možnosti nastavení rychlosti pojezdu vpřed od 0,2 do 31 km/h a vzad v rozsahu 0,18 až 31 km/h.
Sériově je traktor vybaven zadním vývodovým hřídelem s možností volby otáček 540 nebo 1000 ot/min. Přední vývodový hřídel lze dodat na přání. K dispozici je uzávěr diferenciálu zadní nápravy.
Kabina traktoru je ve standardu vybavena topením a klimatizací a komfortním odpruženým sedadlem.
Zvýšený zájem o univerzály
Jak uvedl Ondřej Šafránek, prodejním hitem loňské sezóny byly dieselové traktory Iseki SXG 19 a 22, ke kterým od podzimu přibyl i poloprofesionální model 15. „Uvidíme, jak se tento stroj osvědčí v sezóně při plném nasazení, výkonnější typy 19 a 22 zatím vedou. Jejich výhodou je, že nevynikají pouze žacím výkonem, ale jsou díky výkonnému motoru, litým nápravám a uzávěrce diferenciálu využitelné při čištění ulic a chodníků i při úklidu sněhu.
Mezi našimi zákazníky vidíme totiž jasný posun od speciálů k univerzálněji využitelným strojům. Částečně za to může zřejmě připravovaný „chodníkový zákon“, který města a obce patrně donutí dovybavit se technikou. Výhodou námi nabízených strojů je bezpochyby možnost dodatečného rozšíření výbavy. Uvidíme, jaký vývoj ukáží následující měsíce,“ říká Ondřej Šafránek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down