02.09.2016 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každá květina je pro zahradníka neobyčejná

Trvalky, trvalky a zase trvalky… to si obyčejně představí člověk při vyslovení slova pereny. Pereny s velkým P jsou ale jenom jedny a zákazníci se sem rádi vracejí, a to už rovných dvacet let. Sami si odvezou, nebo si nechají dovézt nejen kvalitní rostliny, ale mohou se tu poradit o jejich pěstování, případně se nechat inspirovat méně známými druhy.

Pro své zákazníky a přátele uspořádala na konci srpna majitelka trvalkové školky Pereny Ing. Renata Pešičková v Hlavenci den otevřených dveří, který navíc spojila s finanční pomocí pro Středisko křesťanské pomoci Horní Počernice (SKP HOPO), které poskytuje pomoc celým rodinám s dětmi a všem osobám pečujícím o děti. Každý, kdo sem zavítal a nakoupil, podpořil azylový dům, celý výtěžek z prodeje putoval právě tam.

Den otevřených dveří provázely po celou dobu sluneční paprsky, dobrou náladu umocnili milí lidé a bohaté občerstvení. Floristka Klára Franc Vavříková předvedla své umění a vytvořila před zraky diváků několik aranžmá a kytic z trvalek čerstvě natrhaných ve školce v kombinaci s jiřinkami a mečíky. Zahradní architektka Ing. Jana Pyšková v odpoledních hodinách zapojila přítomné zahradníky, realizátory a další odborníky v oboru do práce. Společnými silami tu v rámci workshopu založili trvalkový záhon na slunném stanovišti především z méně známých druhů, jako jsou Asphodeline lutea, Petalostemon purpurea, Bouteloua curtipendula, Sesleria autumnalis, Chasmantium latifolium, Phlomis russeliana, Boltonia asteroides ´Snowbank´ a mnohé další. K vysazeným rostlinám si pak mohl každý umístit cedulku se svým jménem.

Celý článek naleznete v Zahradnictví č. 10/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down