29.08.2005 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Karlovy Vary investují do městské zeleně

Karlovy Vary letos vydají na nový program Více zeleně, který by měl přispět ke zlepšení životního prostředí, přes dva miliony korun. Peníze jsou určeny především na doplnění ulic a vybraných míst o mobilní či závěsné nádoby na květiny a také na úpravu některých zanedbaných ploch. Obnovy se dočká i zchátralá Květenského fontána ve čtvrti Stará Role.

Fontána vznikla ve Staré Roli v sousedství tamního kulturního centra Lidový dům v 70. letech podle návrhu architekta a výtvarníka Stanislava Květenského z Karlových Varů. V posledním desetiletí ale značně zpustla, když město zanedbalo její údržbu. Za téměř půl milionu korun bude fontána opravena a doplní ji i osvětlení a nová zeleň. Prostor kolem nechá město vydláždit a umístí sem několik laviček. Práce zajistí příspěvková organizace města, Správa lázeňských parků.
Letos již karlovarští nechali instalovat závěsné květináče na opravenou pěší zónu T. G. Masaryka. Jakýsi květinový strom vzniknul v nevyužívaném prostoru u Becherovky, kde se dříve povalovaly odpadky. Program Více zeleně má kladnou odezvu ze strany obyvatel, a tak bude pravděpodobně pokračovat i příští rok.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down