Kapalná a listová hnojiva COMPO

Sortiment kapalných a listových hnojiv se v ČR v poslední době rozrostl o několik zástupců z produkce německé firmy COMPO. Hnojiva byla vyvinuta výzkumnou základnou koncernu BASF - agrárním centrem Limburgerhof. Jejich kvalitativní parametry jsou garantovány i udělením certifikátu jakosti ISO 9001, který firma COMPO získala již v roce 1994.

Kamasol grün 10+4+7 – vícesložkové kapalné hnojivo se zvýšeným podílem N a mikroprvků pro hnojivou závlahu a listovou výživu zahradních a zemědělských plodin.
Basfoliar 36 Extra – dusíkaté listové hnojivo s obsahem Mg a mikroprvků. Je vhodný pro použití v intenzivních podmínkách, kdy je kromě vysoké potřeby N pro přihnojení i zvýšený požadavek na Mg a Mn. Na půdách s vysokým pH, a s tím spojenou možností blokace Mn a za déle trvajícího sucha, zajišťuje toto hnojivo přísun Mg, Mn a dalších mikroprvků.
Basfoliar Combi-Stipp – listové dusíkaté hnojivo s obsahem Ca. Díky speciálnímu poměru živin je hnojivo určeno pro použití v jabloňových sadech, kde působí proti tvorbě listové skvrnitosti, zesvětlení listů, jejich předčasnému opadu a hořké pihovitosti plodů. Omezeno je i hnědnutí slupky a dužniny. Veškeré živiny jsou k dispozici ve snadno přístupné formě a tím je zajištěn jejich rychlý účinek. U jahod dochází ke zvětšení plodů a jejich trvanlivosti. Třešně jsou po aplikaci vyrovnanější. U citlivých plodů jako jsou jahody a třešně je zvýšena stabilita během transportu a celková doba uskladnění.
Nutribor – listové hnojivo pro doplňkovou výživu plodin borem doplněné o N, Mg, S a mikroprvky. Rovněž další obsažené živiny jsou účinné při foliární aplikaci. Např. Mo výrazně ovlivňuje nasazení semen a tím i využití výnosového potenciálu plodin. Všechny tyto poznatky byly využity při vývoji Nutriboru a došlo k vytvoření vícesložkového hnojiva s mikroprvky určeného zejména pro hnojení řepky, brukvovitých druhů zeleniny, cukrovky a dalších plodin náročných na přísun boru.
Fetrilon 13% – vodorozpustné chelátové železnaté hnojivo pro doplňkovou výživu plodin. Hnojivo je určeno pro aplikaci postřikem nebo zálivkou. Zvláště na vápenatých půdách, při vysoké hodnotě pH nebo za nepříznivých klimatických podmínek se objevují symptomy nedostatku Fe. Nejvíce postiženými plodinami bývají réva vinná, ovocné dřeviny a jahodník. Vysoká koncentrace snadno rozpustného chelátu železa EDTA zajišťuje při foliární aplikaci rychlý účinek.
Volba konkrétních hnojiv z rozsáhlého sortimentu firmy COMPO pro ČR vychází z analýzy aktuální situace na trhu hnojiv a je vedena snahou nabídnout našim pěstitelům kvalitní produkty s optimálním poměrem cena : výkon.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *