13.02.2017 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kámen v zahradě

Navštívíme-li kteroukoli významnější zahradu vzniklou v posledním čtvrtstoletí, potkáme se téměř vždy s nějakou kamennou kreací, byť by to byl jenom osamělý balvan v pěstěném trávníku nebo v příšeří zahradního zákoutí.

A to nepíšu o tradiční skalce s několika kusy lomového kamene, nebo o tak oblíbené sbírce oblázků odkudkoli při zápraží domu, či porůznu sesazovaných kamenných zídkách a obrubách záhonů. Máme-li štěstí, pošlapeme po kamenných chodnících a nášlapných kamenech provázejících naše kroky k nejrůznějším zahradním atrakcím.

Je snad užití kamenných prvků v zahradách fenoménem posledních let? Je a není. Jistý punc módnosti až snobství souvisí se změnou životního stylu po přelomovém roce 1989. Nová skutečnost otevřela cestu k hektickému naplnění ambicí, mezi něž patřila i prezentace vlastního sídla s „moderní zahradou“. Během několika let se naše země zahltila všemi možnými – a také zcela nemožnými trendy zahradní architektury. Jeden z nich nás zajímá nejvíce: je to kámen v zahradě.*

Text a foto

PhDr. Stanislav Špoula

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 2/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down