17.07.2002 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Již víte, jak usměrnit nežádoucí kořeny

Při procházkách vzrostlým parkem nebo po ulici s alejovými stromy se nám někdy chůze mění na slalom či kross. Vyvrácené dlaždice, nazvednutý asfalt nebo jinak poškozený povrch znepříjemňuje pohyb. Při pečlivě založené zahradě má každá rostlina určené svoje místo a jistý prostor. Během doby se stává, že některý „agresor“ vytlačuje ze svého sousedství vše, co se dá. Potřebujete oddělit jednotlivé druhy nebo odrůdy, jednotlivé funkce a nevíte si rady? Chcete udržet příjemnou písčitou stezku bez plevelů?

Netkaná textilie RootcontrolR
Na vše již dnes známe odpověď! Na trhu se objevila netkaná textilie ze 100 % polypropylénu se speciální povrchovou úpravou – Rootcontrol R, kterou vyrábí firma Intermembrane BV na bázi materiálu Xavan TM od společnosti DuPont. Tato textilie by mohla být „všelékem“ na problémy, které způsobují kořeny dřevin.
Netkaná textilie RootcontrolR:
 nepropouští vodu
 je pevná a pružná
 použití je jednoduché a rychlé
 je odolná proti chemikáliím, bakteriím, kyselinám, alkalickým a jiným látkám
 je hladká na straně obrácené ke kořenům
 je 100 % vhodná k recyklaci
 má dlouhou životnost
 je omezeně odolná proti UV záření.
Použití
Používá se na ochranu kořenů stromů, dlažby, potrubí, kabelů, sklepů, jezírek a bazénů. Odolává stoprocentně i kořenům bambusů.
Tkanina se aplikuje hladkou stranou směrem ke stromu
 vertikálně, čímž kořeny vedou do větší hloubky a neporuší např. dlažbu
 vertikálně jako dělící přepážku mezi např. kanalizačními trubkami, potrubím, kabely apod., čímž kořeny směrují jiným směrem.
RootcontrolR díky svým vlastnostem je vhodný jako zábrana škod, kterou mohou způsobit kořeny. A nejen to, přispívá i k vytvoření zdravé a pevné kořenové sítě a stromy získávají vysokou stabilitu.
Svoje pole uplatnění najde nejen v zahradnictví, ale i ve veřejné zeleni a veřejných službách, při stavbách silnic, vedení a dalších stavebních pracích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down