13.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Již třicet let dělají svět krásnější

Společnost AGRO CS a. s. oslavila v polovině června ve svém areálu v České Skalici s velkou pompou tři desítky let své existence. Pro hosty si připravila zábavně-relaxační odpoledne a také tour po výrobních areálech. V Říkově představila unikátní kompaktovací linku na výrobu hnojiv, jedinou svého druhu v Evropě, novou robotickou linku na výrobu kapalných hnojiv a aktuální projekty strojírenské divize. Nechyběla ani ukázka technologie slupování trávníkových koberců v trávníkové školce nedaleko sídla společnosti.

Celý areál firmy AGRO CS se v rámci oslav proměnil v zábavní zónu s nevšedními atrakcemi. Hosté si mohli odpočinout v relaxační zóně pod rozkvetlým komínem a se sklenkou dobrého vína si poslechnout smyčcové trio nebo si prohlédnout vodní elektrárnu s Francisovou vertikální turbínou. V rámci večerního programu vystoupilo smyčcové trio Inflagranti spolu se zpěvákem Josefem Vojtkem, nadšení u diváků vyvolal také český slavík Marek Ztracený. Poté následoval slavnostní ohňostroj a narozeninovou oslavu zakončila DJ show českého moderátora Leoše Mareše, který provázel celým večerním programem.

Bc Jan Harant, generální ředitel společnosti AGRO CS, přivítal hosty, vyzdvihl pracovníky podniku a připomněl historii rodinné firmy, která vznikla po privatizaci agrochemického podniku ACHP v roce 1992. „Když jsme v začátcích Zahradní divize naplnili kamion našimi substráty, otevírali jsme láhev šampaňského. Teď by to muselo být dvě stě lahví denně,“ řekl s úsměvem Bc. Harant. Jako mezinárodní firma působí AGRO CS nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a vlastní rašeliniště v Bělorusku a Litvě. Mateřskou společnost tvoří celkem pět divizí: Zahradní, Strojírenská, Agroslužby, Bioenergie a Petfood. Za 30 let se podařilo AGRO CS vytvořit 20 dceřiných společností. „Loňský rok byl pro nás nejúspěšnější, jako skupina jsme měli obrat 3,2 miliardy korun a zaměstnáváme 780 lidí. Jsme na to pyšní,“ uvedl Bc. Harant. Ve firmě před časem úspěšně proběhla generační změna. „Podnik nevzniká jen proto, aby vydělával peníze. Když vyděláme, snažíme se je použít k tomu, aby vše kolem nás vzkvétalo. Proto je naším heslem ‚Dělejte s námi svět krásnější‘,“ uzavřel Ing. Jan Harant, člen správní rady, za vedení společnosti.*

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2022 s tématem měsíce Květinářství a školkařství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down