25.02.2015 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jahodáři rokovali o aktuálních problémech

Dne 24. února proběhl v prostorách České zahradnické
akademie Mělník již VI. ročník přátelského setkání pěstitelů jahodníku. Cílem vzdělávacího semináře byla kromě zvýraznění oboru především výměna informací a zkušeností mezi pěstiteli jak jahodníkových plodů, tak i sadby.

V rámci jednodenní vzdělávací akce byla věnována pozornost především ochraně jahodníku proti chorobám a škůdcům. O výskytu nového škůdce na území České republiky, Drosophila suzukii, jenž poškozuje kromě jiných ovocných plodin i jahodníkové plody, informoval RNDr. Oldřich Pultar. Problematice chorob kořenů a kořenového krčku jahodníku se ve svém příspěvku věnoval Ing. Oldřich Kříž, který provozuje jahodníkovou plantáž v Plzni.

O tom, jaké formy podpory a dotací mohou jahodáři využít z různých operačních programů, informovall účastníky setkání Ing. Martin Ludvík z Ovocnářské unie ČR. Se součastným stavem jahodářství v ČR vystoupil Bc. Milan Hanč z firmy Jahodárna Vraňany Hanč, která ve spolupráci s Unii ovocnářů Severočeského regionu přátelské setkání jahodářů organizuje.*

 

Podrobněji se jednotlivým přednáškám budeme věnovat v nejbližším čísle Zemědělce a časopisu Zahradnictví č. 4/2015.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down