24.04.2006 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

IPM 2006 – To nejlepší, co tu kdy bylo

Dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu IPM v Essenu opět potvrdil, že očekávání do něj vkládaná byla ve vrcholné míře naplněna. Vystavovatelé a návštěvníci nešetřili chválou na vysokou kvalitu, obchodní cíl a rozměr veletrhu byl charakterizován počtem uzavřených smluv a obchodních jednání. A těch bylo více, než se očekávalo. „Bylo to nejlepší IPM všech dob“, znělo hodnocení Egona Galinnise, výkonného ředitele Messe Essen.

Letos navštívilo veletrh v Essenu 62100 návštěvníků s cílem získat přehled o aktuálním dění a nabídce v oblasti rostlin, technologií, zahradnictví a obchodní podpory. Přes 90 % návštěvníků potvrdilo, že výlet do Essenu rozhodně stál za to. Opět vzrostla internacionalita odborné veřejnosti – více než čtvrtina přijela ze zahraničí. Mezi 1400 vystavovateli dohromady 41 národností panovala dobrá nálada a spokojenost: „Vedli jsme úspěšná obchodní jednání, nároky se prokazatelně zvyšují a nyní máme podstatně optimističtější pohled na ekonomickou situaci v roce 2006“, zněli první komentáře.

Doprovodný a podpůrný program
Tak jako každý rok byl i nyní nabídnut podpůrný program doprovázející celou škálu produktů. Například Centrální sdružení zahradníků (ZVG – Zentralverband Gartenbau) se zaměřilo na téma Koncentrace na energii – výukový a prezentační program pojednával o možnostech energetických úspor.
Také setkání Zahradnického fóra a podnikatelů z řad odborných firem podporovaných EU obdrželo bez výjimek pozitivní hodnocení
V souvislosti s IPM show v Essenu měla 3. února jednání svého výboru Evropská školkařská asociace (ENA). Ve spolupráci s BSG a 6ti německými softwarovými společnostmi představila možnosti elektronické komunikace mezi rozdílnými softwarovými systémy pro celý školkařský průmysl. Je založené na obecných názvech rostlin, produktové specifikaci (kvalita a velikost) a na speciálním internetovém protokolu nazvaném GardenBauFormat. ENA bude podporovat trend, aby všechny softwarové firmy byly schopny tento systém v budoucnosti využívat. Rovněž pozvala všechny členské země k účasti v evropském spojenectví v oblasti školkařtví. Spojenectví Nizozemska, Velké Británie, Francie a Německa funguje již několik let. V praxi to znamená, že všechny organizace pracují na základě stejných kritérií.
ENA nyní dokončila také tvorbu Mezinárodního seznamu jmen a vydala dvě knihy dřevin a trvalek.

Druhy inspirace
Hodnota, prezentace, individualita – to jsou slova, používané mnoha odborníky na výzkum trhu k co nejvýstižnějšímu popisu budoucích podmínek pro úspěch. To samozřejmě platí rovněž v oblasti maloobchodu se zelení.
Přestože obchod se zelení prochází nelehkým obdobím a zákazníci jsou liknaví, možnosti a šance odborníků na tomto trhu nebyly nikdy lepší pro získání přízně zákazníků tím, že jim poskytují produkty nové a stále větší hodnoty. IPM Essen, coby vedoucí veletrh v zahradnické a floristické oblasti, cítil zejména ve shodě s tímto trendem a orientací na budoucnost potřebu vytvořit poprvé nový projekt, nazvaný „Way of Inspiration – cesta inspirace“. Realizací byli pověřeni dva mezinárodně uznávaní floristé Gregor Lersch a Klaus Wagener a vytvořili práce na téma Energy of Life. Životodárné prvky – země, oheň, voda a vzduch – byly na IPM 2006 prezentovány ve čtyřech blocích. Dva jedineční mistři zde předvedli myšlenky zaměřené na budoucnost plné emocí a nového vnímání významu květin a rostlin v lidském životě.

Floristické kreace
Vystoupení a prezentace floristů zaměřené na aktuální trendy (Still life na jaro a Outside In na léto 2006) nabídly odbornému publiku mnoho výrazných a neotřelých nápadů pro nadcházející období. FDF Tendency Team (FDF na směry zaměřená skupina) předvedl příklady květinových aranžmá, které jasně vyzařovaly pocity života a obecnou atmosféru směrů pro první polovinu roku. Vrcholným momentem byla floristická show japonských floristů nazvaná Flowers and Art (Květiny a umění). Uznávaní florističtí mistři citlivě a výrazně předvedli, jak mohou být ve floristice kombinovány tradiční techniky ikebany se současnými moderními trendy.
Na IPM 2006 proběhla také soutěž mladých německých floristů a na evropskou soutěž Eurofleurs, která se uskuteční v říjnu v Nizozemsku se nominovala Šteffi Dixová z Berlína.

Příští rok oslaví IPM kulaté narozeniny a víc jak 90 % všech návštěvníků a vystavovatelů se již rozhodlo 25. – 28. ledna 2007 zúčastnit se 25. výročí IPM v Essenu. Letos se zde uskuteční ještě jedna významná akce, a to Mezinárodní floristický veletrh (International Floricultural Trade Fair – IFLO) v termínu od 9. do10. září.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down