20.11.2022 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Invazní a v ČR nepůvodní škůdci okrasných dřevin

Pro zájemce z řad široké veřejnosti, zaměstnance i studenty MENDELU připravuje univerzita řadu kurzů. Spoustu z nich jinde než na Mendelově univerzitě nenajdete. Své znalosti si můžete osvěžit či doplnit v odborných, jazykových a zájmových kurzech.

Kurz se věnuje druhům hmyzu, které jsou v podmínkách střední Evropy, tedy i České republiky, vyskytují nově a jejich přítomnost na dřevinách sebou přináší zásadní poškození stromů v mimolesní zeleni – invazní druhy hmyzu. Kurz se bude věnovat také druhům hmyzu, které u nás prozatím nejsou pozorované, ale jejich přítomnost může představovat ohrožení existence a funkcí veřejné zeleně – karanténní škodlivé organismy. Tyto jmenované organismy je důležité poznat, a to jak dle jejich přímého pozorování, tak také symptomů jejich působení, aby mohla být jejich případná limitace realizována efektivně, tedy ještě před vznikem rozsáhlých ekologických a ekonomických škod. U jednotlivých druhů budou také zmíněny možnosti eliminace a monitoringu jejich populací, kdy bude vycházeno ze zkušeností ze zahraničí, kde již tyto druhy stihly dostát své pověsti a působily zásadní škody. Kurz se bude věnovat  nejen popisu jednotlivých druhů, ale pozornost bude věnovaná i legislativním souvislostem nově se šířících škodlivých organismů na území ČR. 

Kurz je určen pro arboristy, úředníky státní správy a samosprávy, zaměstnance zahradnických a realizačních firem, krajináře a  studenty s hlubším zájmem o problematiku hmyzích škůdců okrasných dřevin.

Obsah kurzu

  • Legislativní souvislosti přítomnosti invazních a škodlivých druhů hmyzu na dřevinách
  • Popis jednotlivých druhů hmyzu s popisem symptomů jejich aktivity na hostitelských stromech
  • Metody monitoringu a eliminace výše zmíněných druhů hmyzu

Rozsah kurzu

Půldenní teoretický kurz s praktickými ukázkami případových studií v prezentaci a sbírkovými položkami.

Výstup kurzu

Potvrzení o absolvování kurzu.

Termín kurzu

30. 11. 2022, 9–13 hod. (max. 15 účastníků)

Cena kurzu

950 Kč (cena pro studenty MENDELU: 855 Kč)

Zdroj: ICV MENDELU*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down