04.03.2011 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Intervitis Vienna 2011

Středoevropské vinařské fórum láká zájemce z východu i ze západu.
Od 10. do 12. dubna 2011 se výstaviště ve Vídni stane platformou pro výměnu informací o vinařských a ovocnických technologiích mezi praxí a vědou, východem a západem, severem a jihem. V centru pozornosti je politika vinařství a ovocnářství v Evropské unii.

Veletrh Intervitis Vienna láká do města na Dunaji již po třetí výrobce vína a producenty ovoce především z Rakouska a sousedních států, tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Chorvatska. Jak uvádí vedoucí projektu Andrea Schnabel,vypadá to, že účast společností bude podstatně vyšší než v roce 2008 – vystavovatelé jeví o tento vysoce atraktivní veletrh s mezinárodním renomé velký zájem. Veletrh Intervitis Vienna pořádá společnost Messe Stuttgart ve spolupráci s Německým vinařským svazem (Deutscher Weinbauverband) a pod odbornou a ideovou záštitou Rakouského vinařského svazu (Österreichischer Weinbauverband). Organizátoři očekávají, že letošního ročníku veletrhu zúčastní přibližně 220 mezinárodních vystavovatelů a 7000 návštěvníků.

Výměna informací na všech úrovních
Na Intervitis Vienna se bude s jistotou hodně diskutovat o vinařské politice EU s jejími důsledky pro vinaře. Speciálně za účelem mezinárodní výměny informací organizuje Rakouský a Německý vinařský svaz znovu vysoce kvalitní rámcový program s ochutnávkami experimentálních vín ze škol, Středoevropským vinařským fórem, podnětnými referáty čelních vinařských odborníků a Rakouským vinařským dnem. Jak známo, Evropská unie podporuje v letech 2009 až 2013 konkurenceschopnost evropského vinařství rozsáhlými dotačními programy s více než pěti miliardami eur. Díky termínu konání přesně uprostřed dubna 2011 přichází Intervitis Vienna pro vinařství v Rakousku a jeho sousedních státech, přesně v ten pravý okamžik. Maďarsko (65 400 ha obdělávané plochy), Chorvatsko (60 000 ha), Slovinsko (16 100 ha), Česká republika (14 500 ha) a Slovensko (14 300) mají spolu s Rakouskem (49 000 ha) celkem přibližně 220 000 ha vinohradů. Právě ve vinařských zemích ve středovýchodní a jihovýchodní Evropě je v současné době vynakládáno velké úsilí o dohnání technologického skluzu a další zlepšování kvality vyrobených moků.
Politické diskuze
Kontrola stavu evropské zemědělské politiky a její politické pojetí po roce 2013 ovládají aktuální zemědělsko-politické diskuze a budou je významně určovat i v blízké budoucnosti. Důsledky tohoto nového pojetí nebo pokračování SZP na tento obor jsou předmětem diskuzí již od začlenění evropské organizace trhu s vínem do společné organizace zemědělských trhů. K tomu přistupuje skutečnost, že Evropská komise je povinna do konce roku 2012 provést evaluaci reformy trhu s vínem v EU z roku 2008. Diskuze o tomto již začala a bude pokračovat na Středoevropském vinařském fóru veletrhu Intervitis Vienna 10. dubna 2011 mezinárodní výměnou názorů a zkušeností.
Sporným bodem s Evropskou komisí bude otázka prodloužení evropských předpisů pro pěstování s právy na pěstování po roce 2018. Středoevropské vinařské oblasti se staví proti skončení platnosti osvědčených předpisů a obávají se negativních hospodářských dopadů na tradiční kvalitní vinařské oblasti. V rámci tohoto fóra by mělo být provedeno také zhodnocení dotačních a podpůrných opatření vinařské politiky EU. Budou prodiskutovány zkušenosti s národními programy a přání změn nebo doplnění z pohledu středoevropských vinařských zemí. Program završí první zhodnocení nových evropských předpisů ohledně pravidel pro označování.

Premiéra technologických novinek
V oblasti výstavnictví předvede Intervitis Vienna 2011 jako vysoce atraktivní mezinárodní akce kompletní řetězec procesů v oblasti technologie pěstování a sklizně, zpracování a řízení procesů, plnění a balení a dále marketingu a prodeje. Celá řada společností již ohlásila technologické inovace, které dosud nebyly nikde představeny.
Společnost Messe Stuttgart provádí již prostřednictvím sítě svých zahraničních zastoupení masivní reklamu v sousedních státech Rakouska a z hlavních pěstitelských oblastí bude organizovat cesty autobusem. Návštěvníci mohu spojit Intervitis Vienna 2011s účastí na veletrhu gastronomie a hotelnictví Hotel a host, který se koná ve stejném termínu.
Více informací získáte na www.intervitis-vienna.at

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down