19.08.2011 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Integrovaná produkce ovoce uspěla v Evropě

Ovocnářská unie ČR uspěla s projektem Integrovaná produkce ovoce v Ceně zdraví a bezpečného životního prostředí vyhlašovaného společností Business Leaders Forum (BLF) a získala jako jeden ze čtyř projektů za Českou republiku nominaci v kategorii management do Evropské ekologické ceny pro podnikatele The European Business Award for the Environment (EBAE) 2012. Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny dle daných kritérií odbornou komisí v čele s bývalým ministrem životního prostředí panem Bedřichem Moldanem.

BLF je sdružením mezinárodních a českých společností a firem, které prosazuje dodržování etiky v podnikatelské praxi, skutečné naplňování společenské odpovědnosti firem – Corporate Social Responsibility (CSR) – a podporuje spolupráci mezi firemním, veřejným a neziskovým sektorem. Podstatu konceptu CSR lze chápat jako dobrovolný závazek firem chovat se v rámci svého fungování odpovědně k prostředí i společnosti, ve které podnikají.
Evropská ekologická cena pro podnikatele, která byla poprvé vyhlášena v roce 1987, vyjadřuje ocenění a podporu firmám, které chápou význam ochrany životního prostředí a aktivně podnikají kroky, jež vedou k jeho zlepšení. Má za cíl vyzdvihnout postupy, praktiky a produkty z nejrůznějších forem podnikání v rámci Evropské Unie, které pomáhají ekonomickému a sociálnímu rozvoj bez škodlivých vlivů na životní prostředí a přírodní zdroje, na jejichž kvalitě závisí další rozvoj lidské společnosti. Těmto firmám skládá uznání a dává je za vzor ostatním organizacím. Cena je vyhlašována v celkem čtyřech kategoriích – environmentální management, produkt, proces, mezinárodní spolupráce.
Projekt Integrovaná produkce ovoce vychází ze Směrnic Svazu pro integrované systémy pěstování ovoce. Tento pěstitelský systém propojuje pěstitelské a ekonomicky efektivní systémy s ochranou životního prostředí a zdraví. Právě toto spojení je hlavním parametrem této ceny. Počin Ovocnářské unie ČR tak bude v příštím roce soutěžit za Českou republiku spolu s dalšími evropskými projekty. Ovocnářská unie má tímto oceněním právo používat loga vyhlašovatele soutěže i prezentovat nominaci do evropské části soutěže. 

Zdroj: Ovocnářská unie ČR, upravila Jana Klečková, foto archiv redakce 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down