12.02.2023 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovativní systém k propagaci rostlin

Společnost Klasmann Deilmann se svým produktem Growcoon® reflektuje celosvětovou tendenci směřování k udržitelnosti. Vyvinula systém k propagaci rostlin, který lze využít k pěstování zeleninové sadby, bylinek i okrasných rostlin.

Princip otevřené sítě, ve formě měkkých košíčků, je velmi flexibilní a optimální pro všechny typy metod množení. Osvědčuje se zejména při setí, zakořeňování řízků, roubování a dorůstání mladých rostlin z tkáňových kultur, stejně jako ve vertikálních a hydroponických systémech.

Košíčky jsou navrženy tak, aby seděly do všech běžně užívaných plat. Jejich kónický tvar usnadňuje a zvyšuje přístup kyslíku. Další výhodou je šetrná manipulace. Z plat jdou velmi snadno vyjmout, což urychluje i následné postupy, včetně selekce a expedice. Při manipulaci jsou kořenové baly pevné a nedochází k jejich poškozování. V běžném provozu výrobního procesu nedochází ke znečištění plat nebo kultivačních stolů substrátem. Také v silně zamokřeném prostředí si zachovávají stabilitu a voda v zavlažovacím systému není kontaminována. Growcoon® také usnadňuje zakládání mladých rostlin po převedení do hydroponického systému.

V nabídce je k dispozici škála standardních velikostí, vhodných pro všechna běžně užívaná plata. Kromě základní řady byla vyvinuta i speciální řada určená pro hydroponii. Pro sadbu lze využít všechny v praxi osvědčené substráty nebo nabídku speciální řady substrátů Growcoon®.

Více informací naleznete zde.

úvodní foto: Klasmann Deilmann

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down