Inovacím nechávají velký prostor

Zahradnická společnost Agro Brno-Tuřany, a. s., přichází na trh stále s novými nápady. Zákazníkům usnadňují při nákupu výběr značky Tuřanská květina, dřevina a bylina, které doplňuje originální květináč ve firemních barvách. Bylinky mají v tuzemsku unikátní certifikát HACCP a v obchodech se můžete setkat s dalšími inovativními koncepty z dílny této firmy. Firma postupně obnovuje výrobní zázemí a do budoucna plánuje investovat do výstavby moderního skleníku.

Akciová společnost Agro Brno-Tuřany se zabývá jak květinářskou, tak školkařskou výrobou a navíc vlastní zelárnu, která produkuje Tuřanské zelí. Zákazníci si mohou vybírat v prodejně na Kaštanové z velmi širokého sortimentu, najdou tu vše od travního osiva, přes trvalky, keře, jehličnany a listnaté stromy, solitéry i alejové stromy. Obchod slouží pro velko- i maloodběratele.

Celkově vyprodukují z firmy Agro Brno-Tuřany, a. s., za sezónu zhruba 2,7 milionu květin. Jak sdělila Eva Pošvářová, vedoucí výroby květin, mají pro výrobu květin v Brně-Tuřanech asi tři hektary skla a jeden a půl hektaru volných ploch, kde se pěstují trvalky nebo chryzantémy. Menší středisko pro květinářskou výrobu se zhruba hektarem zasklené plochy je i v Dolních Heršpicích. „Pro jarní období napěstováváme ve sklenících v Brně-Tuřanech zhruba 150 tisíc kusů Pelargonium zonale v K9 i 12 či v balení po deseti, kolem 17 tisíc kusů Fuchsia a kolem 40 tisíc kusů Begonia. Na jaře se tu doprodávají dvouletky, ze kterých bylo asi 120 tisíc Viola x wittrockiana a asi 50 tisíc Bellis perennis. Ve velkém tu pěstujeme také Primula, pro letošní sezónu to bylo kolem 250 tisíc kusů. V Dolních Heršpicích jsou menší partie doplňkových rostlin, jako Bidens, Sanvitalia, Glechoma a Plectranthus. Nosným druhem je Pelargonium peltatum, kterého se tam vypěstuje bezmála 400 tisíc kusů všech možných velikostí,“ přiblížila E. Pošvářová.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 4/2016.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down