22.01.2002 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Informovaný zákazník - dobrý zákazník

Nic neponechat náhodě – to je hnací síla firmy Sluis en Groot, která se jednou skrývá pod jménem Novartis, jindy pod Syngenta. Jejich snahou je rozšířit pěstování hrnkových macešek a proto informují svoje vlastní i potencionální pěstitele o posledních odrůdových novinkách, nových technologických postupech, chorobách a možnostech ochrany, ale především jejich předcházení. Zaměřují se na jednotlivé klimatické oblasti a poukazují na nejvhodnější odrůdovou skladbu a jejich použití pro tu kterou lokalitu.

Zajímavý seminář pro teplejší oblast se uskutečni ve Slovinsku nedaleko Lublaně ve Vlčja Potok, který možná někdo zná podle arboretra, nebo golfisté podle nádherného golfového areálu.
Organizátor akce Jose Sturbe, zástupce firmy S + G pro Slovinsko spolu s holandskými kolegy připravil blok přednášek a spolu s jednotlivými pěstiteli představili kolekci výpěstků, které pocházely z mladých rostlin.
Seminář, který se nesl v duchu pěstitelském, upozorňoval na záludnosti pěstování a ochrany, zároveň nabízel účinnou pomoc proti jednotlivým chorobám a škůdcům.
Zajímavá byla návštěva několika pěstitelů, kteří se nacházeli na poměrně malém prostoru nedaleko Lublaně a přesto, že jejich produkce dosahovala čísel několika desítek až sta tisíc kusů, neměli problém s odbytem. Technické vybavení a úroveň byla různá, ale bylo vidět, že i v jednoduchých podmínkách zahradníci mohou dosáhnout vysoké kvality.
Podobné semináře se pro zájemce konaly i v České republice – v Blansku a v Řeži u Prahy. Spojení zástupců firmy, Ewy Langer z Polska a Ing. Jiřího Spurného, CSc. bylo vynikající. Bezprostřední reakce na dotazy návštěvníků byly důkazem zájmů ze strany pěstitelů.
Firma S + G dodává osiva macešek a to obalované, kalibrované, ale také předklíčené u kterého je použitelnost pouze jeden rok Jeho předností je jednotnost při vzcházení i v nepříznivých podmínkách. Vedle toho si zájemci mohou objednat mladé rostliny.
Colossus, který byl původně šlechtěn pro teplejší oblasti. Po zkušenostech již víme, že přezimuje i v méně příznivých podmínkách a snese i – 15 0C. Jedná se o kompaktní rostliny s vysokým nasazením květů větší velikosti, které se nepřeklápí.
Rovnoměrné, brzké nakvétání má série Delta Premium, která nabízí devět barev. Nevytváří terminál a větví bočně. Vyžaduje silné hnojení.
Minimacešky série Alpina mají pět barev a jsou vhodné do závěsů, jako pokryvné, kobercové rostliny nebo do sesazovaných nádob.
V zahradnictví Flos se věnují vedle balkonovek, chryzantémám a pelargóniím i maceškám. Výsev provádějí ve dvou termínech – pro podzimní prodej (10 %) a pro jarní (90 %). Hrnkování pro jarní prodej se uskutečňuje v 1. týdnu v září. Substráty jim podle průhonických receptur míchají v Kladně.
Nejlepší zákazník je informovaný zákazník.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down