30.07.2022 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Informace o akci uspořádané v rámci projektu SMARTprotect

V areálu VÚRV proběhly dvě akce pořádané v rámci projektu SMARTprotect. Šlo o seminář a následný workshop se zaměřením na SMART technologie v integrované ochraně zelenin. Akcí se osobně nebo online zúčastnilo přes 25 zájemců z řad odborné veřejnosti, zemědělských poradců a zástupců kontrolních orgánů.

Účastníci byli detailně seznámeni se základy IPM, možnostmi detekce chorob plodin v laboratoři, se senzorickou detekcí chorob v zeleninách v praxi. Díky online připojení Ing. Lukáše mohli všichni v přímém přenosu vidět práci s dronem a senzorickou analýzu na poli s česnekem. V neposlední řadě se účastníci semináře seznámili s interaktivní platformou chytrých technologií. Na ní si mohou uživatelé bezplatně vyhledat vhodné „chytré“ řešení pro jejich situaci a získat přehled o širokých možnostech použití technik v reálných podmínkách.

V další části se účastníci podívali do laboratoří, kde jim byly představeny různé laboratorní techniky pro detekci chorob. Poté se přesunuli k autonomní feromonové pasti, kterou lze využít na monitoring škůdců (nejen) na zeleninách a pomocí kapesního spektrofotometru si zkoušeli měřit barevné spektrum napadených a zdravých listů rajčat a tuřínů. Závěrem akce si všichni přítomní vyzkoušeli rychlou detekci chorob pomocí imunostripů, která je vhodná pro polní či skleníkové použití a v krátkém čase prokáže přítomnost/nepřítomnost choroby na plodině.*

Zdroj: VÚRV

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down