I v rostlinné říši platí, že šaty dělají …rostlinu

Vše je věda a umění - prostřít krásně stůl a vyzdobit ho, uvázat kytici, vypíchat aranžmá nebo zasadit rostlinu a vytvořit z ní „malé umělecké dílo“. V hlavě máme představu, co si zasadíme, víme, kam rostlinu umístíme, i to, že se stane dominantou určitého prostoru.

K tomu ale potřebujeme květináč, který již sám o sobě by měl být zdobným prvkem. Plastový zavrhneme hned, hliněný je pěkný, ale není to „pravé ořechové“ a tak se konečně dostaneme ke keramice. Ale pozor, mnohé jsou pouze obaly bez odtokového otvoru a nám se nechce dávat kořenáč do obalu. A tak hledáme dál.
Zastavíme se u nabídky Sandra Rich, která nabízí samozavlažovací kořenáče v luxusním provedení, které jsou pevně spojeny s podložní miskou, která slouží jako zásobárna vody. Vlastní provedení pěstební nádoby je samo o sobě vysoce dekorativní a jako většina výrobků Sandra Rich je v nabídce celá sada ve stejné barvě a provedení, ale různé velikosti.
Samostatnou řadu tvoří vysoké moderní nádoby, které dosahují výšky až 23 cm o průměru 19 cm. Ve stejném provedení jsou i misky s výškou do 13 cm a průměrem 24 cm.
Trochu extravagance nezaškodí ani rostlinám. Potom máte možnost použít hranaté nádoby s ratanovými držadly čtvercového nebo obdélníkového základu.Jsou vhodné jak pro aranžmá zpracované do floristické hmoty nebo jako váza a konečně jako pěstební nádoba, kde se musí použít drenážní vrstva na dno.
Ani ti, kteří dávají přednost terakotě, neodejdou naprázdno. S venkovním zátiším budou ladit jak vysoké, tak i nízké tvary, jardiniery a Švédské misky V elegantnějším provedení je potom řada Atlantis, která obsahuje, jako ostatní kolekce, všechny tvary a výšky.
Máme ale i zákazníky, kteří dávají přednost zdobnějším nádobám, různým povrchovým úpravám, chtějí ještě něco jiného. Jejich přání může splnit řada Parma a Elba, nebo Isa se strukturální povrchovou úpravou, která se vyznačuje oblými tvary nebo Troika, která připomíná „chladicí věže od atomové elektrárny“, ale květiny v ní jsou opravdu krásné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *