29.09.2009 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

I pro ty náročné

I univerzální nosiče se stávají číslem jedna v péči o veřejné plochy. To si uvědomili i v německém výrobním závodě Agria-Werke GmbH, a pro český trh spolu s výhradním dovozcem společností Agrocar, s. r. o., připravili novinku – víceúčelový kloubový nosič agria 6600 Ventrac 4x4. V agregaci s přídavnými zařízeními pokryje celou škálu potřebných pracovních operací. Nově je možné opatřit jej RZ, což umožní jeho bezproblémový pohyb po pozemních komunikacích.

O této novince v sortimentu společnosti jsme psali již v Zahradnictví 3/2009. Na letošní výstavě zahradní a komunální techniky Demopark představila společnost Agria nový čelní kladívkový mulčovač kompatibilní právě s nosičem Ventrac. Je určen pro extenzivní plochy, vysokou trávu a nálety. Jeho základem je cepová hlava s noži ve tvaru Y, a to ve dvou provedeních tloušťky nožů – 3 a 6 mm. Šíře záběru dosahuje 114 cm, celková šíře nástroje je 125 cm. Po jednoduché výměně mulčovacích nožů za nože vertikutační můžeme nástavbu využít i jako vertikutátor.

Humus Safety mulčovač v nabídce
Pro pohyb v obydlených zónách či na okrajích komunikací je bezpečnější než agregace klasického mulčovače připojit nástavbový Safety mulčovač. Ten je pro nosič Ventrac také k dispozici. Jeho pracovním ústrojím je vysokootáčková šroubovice (až 5000 ot/min), která eliminuje riziko odletu předmětů z agregovaného příslušenství a zpracovávaný materiál hrne pod sebe. Šířka pracovního záběru dosahuje 105 cm.
Ucelenou nabídku příslušenství pro nosič Ventrac doplňuje shrnovací šípová radlice, sněhová fréza a posypové zařízení pro zimní údržbu. Přes léto se nezastaví třínožové žací ústrojí, aerifikátor či již zmiňované mulčovače. Čelní zametací kartáče využijeme po celý rok.

Do svahů
Specialitou společnosti Agria a potažmo i jejího výhradního českého dovozce, společnosti Agrocar, jsou jednoosé nosiče nářadí. Jenom v České republice se jich pod touto značkou mezi uživateli pohybuje více než 500. Množství přídavných pracovních nástrojů umožňuje jejich využití na extenzivních i intenzivních plochách zeleně. Do nabídky se letos zařadily i speciální ocelová válcová kola určená pro pohyb v příkrých svazích či na podmáčených plochách.
Ochránci přírody jistě přivítají vylepšenou žací lištu, vhodnou především pro péči o zelené plochy kolem vod. Nízký výkon ve spojení s širokým záběrem a vysokou pojezdovou rychlostí zaručuje, že práce půjde rychle od ruky a poškození fauny bude minimální. U lišty nově došlo k zesílení středového excentrického náhonu a byla doplněna o ochranný rám.
Především pro realizační firmy se v nabídce objevuje půdní obracecí fréza určená pro regeneraci či úplnou obnovu travních ploch, kterou lze nově agregovat i s menšími stroji řady 3400. Původní travní porost otočí o 180 stupňů a uvolněnou půdu proseje přes síto. Stroj je nositelem dvou patentů – díky delšímu pracovnímu nářadí dochází k překrývání jednotlivých pojezdů. Druhou specialitou je možnost odklopení pracovního nářadí, což zabezpečí lepší přístup do jeho nitra a pohodlnější čištění.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down