Hýčkejte sebe i svoji zahrádku…

Fibertex je tradiční dánský výrobce netkaných textilií. Od roku 2004 má pobočku i v České republice. V rozsáhlém sortimentu nabízených produktů jsou mimo jiné i výrobky pro zahradníky a kutily (DIY) a geotextilie. Fibertex vyrábí tyto produkty již více než 35 let.

S produkty Fibertex Quality Gardening získáte stejné výhody jaké mají zahraniční profesionálové již více než 35 let. Na rozdíl od klasických šedých geotextilií Fibertex jsou textilie pro DIY barevně rozlišeny dle účelu použití. Barva výrobku Rootseal je zvolena tak, aby splynula s okolím vaší zahrady a nepůsobila rušivým dojmem. Černá barva WeedSeal lépe brání pronikání slunečních paprsků. Jasně zelenkavá textilie AquaSorb nechá vyniknout vašim kvetoucím rostlinám ve sklenících a bílá textilie PlantProtect nepřitahuje tolik slunce a zabraňuje tak nadměrnému vysušování rostlin.
Materiály jsou vyráběny z ekologicky nezávadných surovin a vydrží spoustu let. Obecně se jedná o pevné a dobře odolné materiály, které se nepoškodí ani během instalace ani při denním používání. Velmi dobře propouští vodu i vzduch.
Výrobková řada Fibertex Quality Gardening zahrnuje sedm produktů, z nichž nejžádanější jsou WeedSeal (mulčovací textilie), AquaSorb (zavlažovací textilie) a RootSeal (omezovač růstu kořenů). Dále sem patří výrobky Universal, Patio, AquaSafe a PlantProtect.

WeedSeal – relaxace namísto pletí zahrady

Pokud chcete dobře dlouhodobě investovat a získat více volného času místo práce na zahradě, je použití netkané textilie optimálním řešením. Vybírejte kvalitu – použijte WeedSeal. Zachováte tím vaše záhony krásné po dlouhou dobu. Profesionální zahradníci v zahraničí používají tuto mulčovací textilii již více než 35 let.

– Vysoká propustnost vody – na textilii nevznikají louže a vrstva na textilii se tak nezačne rozkládat
– Vysoká koncentrace černých vláken – lépe zabrání slunečním paprskům pronikat textilií a dodávat výživu plevelu
– Vysoká ohebnost – snadná manipulace a instalace
– Vysoká odolnost před poškozením – použitím dvou vrstev WeedSealu zabráníte růstu i agresivních plevelů

AquaSorb – nikdy to nebylo jednodušší

AquaSorb funguje jako automatický zavlažovací systém. Stačí pouze postavit květináče na zelenou netkanou textilii AquaSorb a postarat se o to, aby jeden její konec byl v neustálém kontaktu v nádobě s vodou. Textilie pak zajistí přívod vody ke květináčům.

Vysoká jímavost – dokáže pojmout velké množství vody
Opakované použití – textilie se dá prát při 40 °C
Nepodléhá hnilobě

RootSeal – zabraňte kořenům zničit
vaši zahrádku

Větší kořeny se vodorovně rozrůstají a ničí pěšinky a vjezdy a narušují dlažbu. Výhodou netkané textilie RootSeal je, že je tužší a hustší než běžné netkané textilie Fibertex. Větší kořeny jí proto nemohou prorůst.

Dobrá propustnost vody
Snadná manipulace – dobře se pokládá kolem kořenů
Vysoká odolnost před poškozením – použitím dvou vrstev RootSeal zabráníte prorůstání velkých kořenů

Universal se používá pod plochy vystavené vysokému zatížení, jako jsou příjezdové cesty, parkovací plochy a hřiště, stabilizuje podloží

Patio zamezuje vzniku mravenišť, stabilizuje plochy vystavené lehkému zatížení, např. terasy a chodníky

AquaSafe chrání jezírkovou fólii před protržením ostrými kameny, nepodléhá hnilobě

PlantProtect chrání rostliny, ovoce a zeleninu před slunečním zářením, lehkými mrazíky a hmyzem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *