05.03.2006 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hlíznaté begónie a směry šlechtění

První dekáda loňského léta byla nezvykle chladná, což mělo nepříznivý vliv na růst mnohých balkónových květin, včetně begonií. Přestože je to kultura přizpůsobivá a odolná chladu, mnohde právě nízké noční teploty bránily lepšímu nárůstu rostlin. Teprve na přelomu července a srpna se tento teplotní deficit srovnal a begonie naplno vykvetly.

Přestože jsou stále ve velké oblibě zářivé jasné barvy, trendem jsou begonie dvoubarevné a v poslední době nezvyklé odstíny a jejich kombinace. Velmi důležitým aspektem je i barva a odstín listů, který musí ladit s barvou květů.Jako novinku číslo 1 bych rád představil odrůdu VĚRA. Květy této výjimečné begonie jsou sněhově bílé, v poupěti má růžové líčko, viditelná nervatura a krepově zkadeřené konce. Středové lístky jsou sytě zeleno-bílé s občasným načervenalým znakem. Květy jsou středně velké. Rostliny polopřevislé, bohatě kvetoucí. Listy jsou tmavě zelené, ze spodní strany červené. Poprvé vystavená na letní Floře Olomouc 2005.
Další novinkou tentokrát velkokvětou je odrůda ANGELIKA. Květy má lososově oranžové, zřasené a plnokvěté. Barva, která zaujme každého.
Poslední novinkou je begonie ze skupiny miniaturních.Odrůda se jmenuje MINISONG. Květy jsou krémově bílé s oranžovým okrajem. Bohatě kvete a vyznačuje se nízkým a kompaktním růstem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down