10.03.2017 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hlavní zásady jarní kontroly a údržby závlahových systémů

Moderní závlahové systémy v současnosti představují nezbytnou součást produkčního i okrasného zahradnictví. Široká nabídka na trhu zahrnuje systémy v mobilním provedení umístěné na povrchu zavlažovaného pozemku nebo systémy stacionární, jež jsou trvale uloženy pod půdním povrchem. Pro zajištění správné funkčnosti obou systémů je nezbytné provádění jejich pravidelné kontroly a údržby.

Vedle sezónní kontroly filtračních zařízení, průchodnosti trysek i vodotěsnosti spojů u rozvodů vody je potřebné věnovat náležitou pozornost podzimnímu zazimování i jarnímu zavodnění s následným spuštěním.

V posledních letech zimní perioda stále častěji rychle přechází do vegetačního období s nedostatkem přirozených dešťových srážek. Tento stav se promítá do požadavku rychlého uvedení závlahového systému do provozu. Z důvodu časového tlaku však není v řadě případů spouštění závlahového systému věnována náležitá pozornost a výrazně tak vzrůstá riziko jeho poškození. Správným spuštěním závlahového systému se zajistí jeho náležitá funkčnost během sezóny a optimální dávkování závlahové vody na ploše.*

Text a foto

Ing. Vladimír Mašán, Ph.D.,

doc. Ing. Patrik Burg, Ph.D.,

Mendelova univerzita v Brně,

Zahradnická fakulta

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 3/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down