Hlavní město dokončí stavbu Centrálního parku na Jižním Městě

Radní hl. m. Prahy odsouhlasili záměr k dostavbě Centrálního parku na Jižním Městě v Praze 11. Nedokončenou střední část parku doplní zcela nové cesty pro pěší, cyklostezky nebo například kavárna včetně zázemí a WC pro veřejnost. Práce by se zde měly uskutečnit v následujících dvou letech a hlavní město bude do parku investovat podle předpokladů 78 milionů korun bez DPH. Po schválení záměru Zastupitelstvem hl. m. Prahy vypíše pražský magistrát veřejnou zakázku na zhotovitele.

Hlavní město plánuje v následujících dvou letech dokončit úpravy v Centrální parku v Praze 11. V minulosti se zde již některé práce uskutečnily a do dvou let by měla být dokončena i jeho střední část.

„Investice 78 milionů na rozvoj parku na Jižním Městě je skvělá zpráva pro obyvatele Prahy 11 a všechny, kdo tento park využívají k reakci. Dostavba se bude týkat střední části, kde vzniknou nové cyklostezky, cesty, pítka, mlžítka a třeba gril. Dojde k propojení a ucelení celého parku, který tak výrazně zvýší komfort pro své návštěvníky,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Do parku bude doplněna vybavenost v centrální ploše, vzniknou zde nové cesty pro chodce a také cyklostezky. Součástí zakázky bude mimo jiné vybudování kavárny včetně zázemí, WC, altánu či pódia. Zároveň se může veřejnost těšit na nový mobiliář nebo mlhoviště, gril a pítko pro osvěžení v letních měsících. Vyměněno bude také veřejné osvětlení. Pražané se také dočkají nového parkového trávníku, stromů a dalších rostlin.

„Významně se rozšíří zeleň, budou se sázet nové stromy, keře, okrasné rostliny a dojde také k vysazení nového trávníku. Postavíme také kavárnu s altánem, s pódiem a zázemím toalet pro návštěvníky parku. Díky tomu park bude atraktivnější pro sportovce, rodiny s dětmi a seniory. Nově tak vzniká prostor pro pořádání koncertů a různých společenských akcí,“ dodává náměstek Petr Hlubuček.

Rekonstrukce parku je pro hlavní město důležitá z několika důvodů, kromě vytvoření nové zeleně se zde budou moci opět lidé plnohodnotně scházet a užít si volnočasové aktivity. Záměr hlavní město projednalo také s městskou částí Praha 11, která chce park využívat ke společensko–sportovním rekreačním aktivitám.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky na výběr zhotovitele je stanovena ve výši 78 milionů korun bez DPH. Cena přitom zahrnuje samotné práce, studii, projektovou a inženýrskou činnost a technický dozor. Práce by se zde měly uskutečnit v několika etapách a ukončeny by měly být v roce 2024.*

Zdroj: Praha.eu

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down