Hlavní expozice výstavy květin Flora Olomouc připomene království barev

Království barev bude letos připomínat hlavní expozice jarní etapy výstavy květin Flora Olomouc, kterou stejnojmenné výstaviště v Olomouci ožije od čtvrtka 20. dubna do neděle 23. dubna. Přehlídku květin doprovodí zahradnické trhy. Připraveny budou také workshopy, hudební vystoupení, aktivity pro děti a odpočinkové zóny.

Projekt hlavní expozice jarní výstavy květin Flora Olomouc připravila floristka Klára Franc Vavříková. Letošní hlavní část výstavy v pavilonu A bude podle Vavříkové klást důraz na ekologickou udržitelnost a maximální opětovnou využitelnost materiálů použitých při tvorbě expozic. Oproti předcházejícím výstavám například nebude použita aranžovací hmota florex a květiny budou usazeny ve skleněných lahvích s vodou.

V přístavbě hlavního pavilonu A se bude na jarní Floře Olomouc prezentovat Asociace soukromého zemědělství, Český zahrádkářský svaz i zahradnické a umělecké školy. V pavilonech G a H bude připravena mezinárodní výstava bonsají a v oranžerii mezinárodní výstava kamenů suiseki a uměleckých děl.

Součástí jarní Flory Olomouc bude i výstava nazvaná České zahradní umění a krajinářská architektura 19. a 20. století v kontextu světového vývoje. Připravena bude u oranžerie v části zvané platanový bosket. K vidění bude až do 20. května. Zahradnické trhy v areálu výstaviště nabídnou sortiment rostlin, zahrádkářských potřeb, nářadí pro kutily i domácích potřeb.

Jarní etapu výstavy květin Flora Olomouc v několika pavilonech a okolních parcích každoročně navštěvují desítky tisíc lidí. Oblíbená je zejména mezi zahrádkáři, kteří na výstavě mohou před začátkem jarní sezony nakoupit sadbu a zahradnické pomůcky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down