11.10.2012 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Havlíčkův Brod po druhé

Ve dnech 19.–20. září 2012 se na letišti u Havlíčkova Brodu konala již po šesté celostátní předváděcí akce Dny zahradní a komunální techniky. Během dvou výstavních dnů se návštěvníkům představilo 50 firem s ukázkami profesionální techniky pro zakládání a údržbu zeleně a komunální služby.

Letos po druhé se akce odehrála na letišti Havlíčkův Brod, které se nachází jihozápadně od města na hlavním tahu směrem na Humpolec. Dostatečná velikost letištní plochy a především zpevněné ranveje spolu s travnatými obslužnými plochami se osvědčily, a pro přehlídku profesionálních strojů a zdají se být ideální.
Akce pořádaná vydavatelstvím Profi Press s.r.o. ve spolupráci s Aeroklubem Havlíčkův Brod, Sdružením komunálních služeb, Sdružením veřejně prospěšných služeb a Technických služeb Havlíčkův Brod proběhla pod záštitou starosty města Mgr. Jana Tecla.
I přes vrtochy počasí, které zúčastněné potrápily během prvního dne, se plánovitá příprava a propagace vyplatily a během dvou výstavních dní se na letišti vystřídalo odhadem více než 1200 návštěvníků.

„Zametáky v akci“
Zdařilá dvoudenní akce byla kromě prezentace techniky a praktických ukázek činnosti vystavovaných strojů obohacena pestrým doprovodným programem včetně bohaté tomboly s lákavými cenami a občerstvením.
Pro přehlednost byl pro všechny zúčastněné připraven plánek umístění jednotlivých firem a díky kvalitnímu ozvučení celého areálu mohli vystavovatelé příchozím ve stručnosti představit nabízený sortimentem prostřednictvím krátkého vstupu.
Během obou výstavních dnů proběhla přehlídka zametací techniky na předem připravené trase, která simulovala městské prostředí. Jízda zručnosti ukázala, jak si jednotlivé zametací stroje poradí s odpadky, dalšími suchými nečistotami a rovněž s nerovnostmi povrchu. Na trati se představilo deset modelů převážně malých zametacích strojů určených pro zametání v městském prostředí. Některé z nich byly koncipovány i jako univerzální nosiče, které se dají využít i pro jiné pracovní operace, např. sekání trávy či pro zimní údržbu.

Interaktivní koncept
Pro zpestření předvedl nad hlavami návštěvníků mistr ČR Jan Adamec dech beroucí leteckou akrobatickou show, zatímco lepší počasí druhého dne umožnilo také parašutistům provést téměř k nohám přihlížejících mistrný seskok na přesnost.
Nicméně pozornost návštěvníků byla upřena k vystavovaným strojům pro údržbu travnatých ploch, zakládání trávníků, zpracování dřevního odpadu, zametání a úklid komunikací, ale i přívěsům, návěsům na odvoz kontejnerů a mnohým dalším. A bylo opravdu z čeho vybírat, výstavy se zúčastnily všechny větší firmy působící v oblasti profesionální zahradní a komunální techniky.
Koncept výstavy se osvědčil a návštěvníci ocenili možnost vyzkoušet si v praxi především žací techniku, ale i stroje na zpracování půdy přímo na dostatečně velkých, travnatých plochách, které byly u každé firmy k tomuto účelu k dispozici.

Rekordních 50 společností předvedlo na Dnech zahradní a komunální techniky to nejlepší ze svého portfolia. Rádi bychom vás s jednotlivými vystavovateli a jejich technikou seznámili detailněji, proto připravujeme speciální přílohu k časopisům Zahradnictví a Komunální technika. Tato příloha bude distribuována společně s posledními čísly tohoto roku.

Text a foto Jana Lapáčková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down