Havířov připravuje úpravy rozlehlého parku Stromovka

Havířov na Karvinsku chce upravit a obnovit rozlehlý park Stromovka, který se nachází podél Hlavní třídy. S proměnou lokality by se mohlo začít v roce 2025 a podle předpokladů bude stát přibližně 50 milionů korun. Většinu nákladů chce město pokrýt z evropské dotace, řekla ČTK mluvčí magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.

"Skoro po celé délce Hlavní třídy v centru města se ve vnitrobloku rozkládá oblíbený park Stromovka. Po letech užívání je však jeho stav již nevyhovující, a proto se vedení města rozhodlo pro nákladnou a kompletní revitalizaci. V plánu je vybudování několika nových vodních ploch, přechodových lávek, relaxačních nebo kulturních zón," uvedla mluvčí.

Kompletní revitalizace parku

S přípravou projektové dokumentace by se mohlo začít na konci letošního roku. Během kompletní revitalizace lesoparku je v plánu především úprava zeleně či chodníků. Počítá se i s renovací veřejného osvětlení, informativních a naučných tabulí, městského mobiliáře, herních a cvičebních prvků nebo úpravou pramenišť a doplněním klidových zón. Projektová dokumentace bude vycházet ze zpracované urbanistické studie.

"Z parku Stromovka se stane moderní oáza klidu v Havířově," uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec (SPOLUplus). Se záměrem proměny oblíbené lokality se budou moci seznámit také občané. Město se zájemci chystá v pondělí 2. října setkání na náměstí Republiky, kde se lidé od 11:00 do 16:30 mohou dozvědět podrobnosti k připravované investici. Na místě si budou moci prohlédnout i panely s vizualizací budoucí podoby parku.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down