Hanácké náměstí nedaleko centra Kroměříže ozdobí nová výsadba květin

Nová květinová výzdoba od dubna zkrášlí Hanácké náměstí nedaleko centra Kroměříže. Kolem šesti platanů ve středu náměstí nechá město vysadit lilie, dvouletky a letničky, aby takto vylepšené záhony kvetly celou sezonu, uvedl v dnešní tiskové zprávě kroměřížské radnice místostarosta Karel Holík (ČSSD). Nové výsadby na letošek připravuje také radnice v Uherském Hradišti.

Barvy lilií na kroměřížské Hanácké náměstí byly podle Holíka volené tak, aby korespondovaly s okolní zástavbou. "Budou kvést žlutě, oranžově a bíle," uvedl místostarosta.

Kroměřížská radnice v posledních letech vysadila kvetoucí rostliny na více než 20 místech, například na Velkém náměstí, na náměstí Míru, na Masarykově náměstí, na Sněmovním náměstí, Komenského náměstí, v Tovačovského, Albertově, Velehradské s Spáčilově ulici, v ulici U Rejdiště nebo v Bezručově parku.

"Letos zakvetou také narcisy na Slovanském náměstí. Momentálně preferujeme okrasné výsadby ve směsích trvalek, cibulovin, travin a polokeřů a keřů, které doplňují a nahrazují klasické výsadby letniček, které jsou po stránce údržby i pořizovacích nákladů výrazně náročnější," doplnil správce městské zeleně Martin Posolda. Město letos na výsadby květin uvolní 100.000 korun.

Na nově vysazené květiny se mohou těšit i obyvatelé a návštěvníci Uherského Hradiště. "Bude se však jednat spíše o menší akce jako výsadba stromů v zeleném pásu mezi komunikací a parkovištěm na Velehradské třídě, úprava parčíku v Sadech, nové výsadby v ulicích Dlouhá a Na Bahně," uvedl místostarosta Čestmír Bouda (KDU-ČSL).

Letos se však podle něj město soustředí hlavně na údržbu dosavadní zeleně. "Zaměříme se zejména na výchovné řezy vysazených mladých stromů, zdravotní řezy těch, jejichž stav už není optimální, a na dosadby stávajících květinových záhonů," uvedl Bouda. Loni radnice nechala vysadit záhony květin například podél Sokolovské ulice v Jaktářích, dříve také poblíž vlakového nádraží, na třídě Maršála Malinovského, v ulici Jiřího z Poděbrad nebo na Velehradské třídě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down