09.08.2013 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

GrootGroenPlus 2013 se vrací k zeleni

Letos se již po třiadvacáté v nizozemském Zundertu chystá mezinárodní školkařský veletrh GrootGroenPlus. Tématem GrootGroenPlus 2013–2015 je Zeleň bez hranic. Výraz "bez hranic" se nevztahuje pouze na čísla, nebo možnosti, ale také na způsoby, jak prodávat. Jedněmi z letošních ústředních bodů veletrhu budou návrat k zeleni nejen v rámci našeho prostředí, ale také v souvislosti s obchody, zejména zahradními centry.

V těžkých ekonomických časech s velkou konkurencí v nabídce neživého materiálu, je důležité pro zahradní centra, aby se odlišila pomocí svého stěžejního, respektive původního zaměření – nabídkou rostlin. Organizátoři veletrhu doufají, že prostřednictvím různých přednášek, prohlídek a zaměření se na ekologicky šetrné výrobky, budou inspirovat zahradní centra v hledání nových forem jak zaujmout zákazníky, kromě atraktivních doplňků pro dům a zahradu. Organizátoři chystají speciální program například pro zahradníky, krajináře a další odborníky z oblasti veřejné zeleně. Jeden z vrcholů doprovodného programu veletrhu GrootGroenPlus 2013 bude řada přednášek. Vystoupí také člen Evropského parlamentu Mark Demesmaeker, který je známý tvorbou inspirativních dokumentů o zahradničení.
Ani letos nebudou chybět prezentace školkařských a květinových novinek. V rámci hodnocení odbornou porotou budou posuzovány i z hlediska budoucí využitelnosti a úspěšnosti na trhu. Stejně jako v předchozích ročnících bude na veletrhu GrootGroenPlus 2013 porota udělovat ceny za nejlepší výstavní stánek. Vystavovatelé byli vyzváni k začlenění letošního tématu do koncepce svých expozic. Nejvýstižněji ztvárněné téma obdrží cenu Jacka Lodderse, poprvé bude také udělena cena Jana van Dongena, v kategorii Supplliers / Services (firem zaměřených na dodávky materiálu pro školkaře). Cena byla pojmenována na počest Jana van Dongena, který byl jedním z iniciátorů vzniku společnosti Treeport Zundert a celý život zasvětil školkařskému oboru. Návštěvníci svou cestu veletrhem zahájí tradičně ve výchozím bodě – na náměstí, architektonicky zpracovaném v duchu tématu Inspirace a inovace. Odtud se pak budou moci vydat třemi hlavními třídami Zeleného města s výstavními expozicemi.
Mezinárodní školkařský veletrh GroetGroen 2013 se bude konat ve dnech 2. až 4. října v nizozemském Zundertu. Návštěvníky přivítá na 270 vystavovatelů z Nizozemska, Německa, Belgie, Polska, Itálie, Velké Británie a Farncie. Přibližně čtvrtina se specializuje na techniku pro školkaře a zahradníky, z kategorie zeleného sektoru se předvedou firmy zaměřené jak na soukromou, tak veřejnou zeleň a okrasné školkařství.
(dur)
Článek naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 8/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down