30.11.2004 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grillo – specialista na údržbu trávníků

Italské sekačky Grillo se používají k udržování trávníků zahrad a parků, sportovních hřišť, veřejných prostranství a dalších zelených ploch. K nejpozoruhodnějším vlastnostem těchto profesionálních sekaček patří jejich mimořádná pohyblivost v terénu.

Tyto samojízdné stroje s motory v rozsahu výkonu od 15 do 37 koní jsou vybaveny hydrostatickými převodovkami, vynikají mimořádnou pohyblivostí a schopností pracovat těsně podél překážek, čemuž přispívá originálnost jejich konstrukce. Sečení obstarávají dva čelní protiběžné nožové rotory s přesně nastavitelnou výškou strniště od 3 do 10 cm, které dopravují posečenou hmotu do středového transportního kanálu, z něhož výkonná turbína nasává travní hmotu a dopravuje ji do zásobníku. Z širokého výrobního programu dováží firma PEKASS zejména Grillo řady FD, Rolly, King a Climber.
Sekačky řady FD se vyrábějí ve třech velikostech – s kontejnery objemu 300, 700 a 1000 litrů. Pracovní záběr sekaček je 110 cm u nejmenšího, 110 nebo 126 cm u středního a 135, nebo 150 cm u nejvýkonnějšího stroje FD 1000.
Sekačky Grillo se dodávají také s bočním odhozem sečené hmoty, takže mohou plnit též funkci mulčovače. Jsou vybavovány různými pracovními orgány – noži, či cepy a hodí se též k provzdušňování drnu.
Rolly a King jsou sekačky zhruba stejné kapacity, odlišující se zejména systémem řízení, Rolly mají volant, King - páky. Jsou vybaveny motory o výkonu od 15 do 18 koní a šířku záběru mají 105 cm; objem zásobníku 300 litrů.
Climber - tyto sekačky se vyrábějí ve dvou modelech – Climber 850 a 910. Odlišují se výkonem motoru 15,5, resp. 18 koní. Záběr žacího ústrojí odpovídá označení strojů, tzn. 85 cm u menšího, resp. 91 cm u většího modelu. Vyznačují se velkou stabilitou a neuvěřitelnou svahovou dostupností až 66 %.
Sekačky Climber spolehlivě pracují i v nejextrémnějších podmínkách, poradí si i se zanedbanými stanovišti s přerostlou trávou a náletem, často obtížně přístupnými.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down