10.03.2023 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FŽP na veletrhu URBATECH představí přírodě blízká řešení

Fakulta životního prostředí ČZU představí na veletrhu URBATECH na výstavišti v Českých Budějovicích koncept tzv. chytré krajiny a další přírodě blízká řešení, kterými specialisté z České zemědělské univerzity v Praze napomáhající adaptaci na klimatickou změnu.

Letošní 1. ročník odborných konferencí a výstavy pro zástupce samosprávy, vedení měst a obcí URBATECH se koná od 30. března do 1. dubna 2023. První den konference se bude tematicky věnovat klimatickým změnám a hospodaření s vodou, druhý den se zaměří na energetickou soběstačnost. Cílem URBATECHU je vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, praktických rad a řešení v oblasti zajištění správy měst a obcí, městských společností, zemědělských a lesních celků. Veletrh bude obsahově věnován dotacím pro energetická řešení, komunální technice, elektromobilitě apod., a bude otevřený i pro zájemce z řad široké veřejnosti.

URBATECH je veletrh pro města a obce i širokou veřejnost . Návštěvníky čeká temtická výstava, praktická prezentace komunální techniky i odborné konference.

⇒ VELETRH 30. 3. – 1. 4. 2023: MALOTRAKTORY, SEKAČKY,  TESTOVÁNÍ ELEKTROMOBILŮ A DOBÍJECÍ STANICE 

Třídenní výstava proběhne v pavilonu  T–1, i na venkovních plochách Výstaviště.  Návštěvníci se můžou těšit na ukázky komunální techniky, jako jsou malotraktory, sekačky, zametací, čistící a další stroje. Přímo v areálu bude možné si otestovat elektromobily, prohlédnout nabídku dobíjecích stanic pro elektromobilitu, nebo tepelných čerpadel.  Vystaven bude mobiliář pro města a obce.

⇒ KONFERENCE 30.–31. 3. 2023: HOSPODAŘENÍ S VODOU I ENERGETICKÁ SOBĚSTAČNOST OBCÍ 

Dvoudenní konference je určena pro zástupce samosprávy, vedení měst a obcí. První den bude věnovaný klimatickým změnám a hospodaření s vodou. Druhý den konference se zaměří na energetickou soběstačnost obcí a trendy v alternativních zdrojích energií. 

Záštitu udělili: ministr zemědělství Zdeněk Nekula,  Ministerstvo životního prostředí,  Ministerstvo průmyslu a obchodu, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš,  prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, Asociace krajů ČR.

Zdroj: FŽP ČZU a URBATECH*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down