20.11.2017 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fóliovníkem otevírají vrátka budoucnosti

V minulém čísle Zahradnictví jste si mohli přečíst o úspěšném pěstiteli salátu Ing. Josefu Sklenářovi ze zelinářského podniku Farma Ráječek v Brně, kde díky moderním technologiím vyřešili problém s nedostatkem pracovní síly. Letos tu mimo jiné rovněž kvůli chybějícím pracovníkům v oboru postavili první z řady plánovaných fóliovníků pro hydroponické pěstování rajčat.

Jak Ing. Sklenář vysvětlil, jsou jejich pěstební pozemky poměrně blízko města Brna. Některé mají pronajaté, a do budoucna se může stát, že o ně přijdou kvůli tlaku developerů. Stavbou fóliovníků proto myslí na zadní vrátka. Ve fóliovnících je potřeba daleko méně pracovníků, pěstování v krytých pěstebních prostorech není závislé na počasí a dalších venkovních vlivech. V nově postaveném fóliovníku pracuje pět lidí.

Fóliovník je od francouzské firmy Richel Group a technologie je kompletně z Nizozemska, dodavatelem byla slovenská firma Schetelig CE s. r. o. „Velmi důležitou roli pro nás hraje následný servis, který firma Schetelig CE zajišťuje,“ vysvětlil pěstitel.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 11/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down