22.07.2016 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flower Trials 2016 – zahradnická výstava, která stojí za návštěvu

Výstava Flower Trials, která se každý rok koná ve 24. kalendářním týdnu, patří mezi nejvýznamnější evropské zahradnické výstavy. Jedná se o ojedinělou výstavu, kde více než 50 předních šlechtitelských firem představuje novinky na další sezónu. Pěstitelé tak mají možnost na vlastní oči vidět nové odrůdy květin a zelenin a vybrat si mezi nimi ty, které budou v následujících měsících pěstovat a nabízet svým zákazníkům v zahradnických prodejnách a centrech.
Proti jiným výstavám má Flower Trials jednu velkou výhodu, vystavovatelé nejsou limitování plochou o rozloze několika metrů čtverečních, kam se sotva vejde několik rostlin. Zde mají k dispozici celé skleníky, jež jsou plné nových druhů a odrůd květin, bylinek a hrnkové zeleniny.

Flower Trials patří už mezi tradiční zahradnické výstavy. Tato výstava je určená především pro profesionální zahradníky a pěstitele květin z celého světa. Letošní 12. ročník měl rekordní návštěvnost, která přesáhla 7000 příchozích, ale i rekordní počet vystavovatelů. Flower Trials trvají čtyři dny, vždy od úterý do pátku 24. týdne v roce, což je dostatečná doba na to, aby mohli zájemci navštívit všechny tři lokality, kde se výstava koná. Jedna z lokalit je vždy v Německu, konkrétně v oblasti Reinland Westfalen, zbylé dvě jsou v Mekce zahradnictví, Nizozemsku, v oblasti Westland a Aalsmeer. Šlechtitelské firmy si v těchto místech po dobu trvání výstavy pronajmou skleník, kam navozí stovky až tisíce špičkově napěstovaných rostlin, které letos uvádí na trh. Součástí výstavy je i soutěž Fleurostar, v níž jsou oceněné nejzajímavější novinky.*

Text a foto

Ing. Markéta Černá

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down