Floristé ozdobou Zeleného světa

Začátek měsíce září v zahradnickém oboru již tradičně patří odbornému kontraktačnímu veletrhu Zelený svět. Velmi lákavou součástí doprovodného programu výstavy se již téměř tradičně stala floristická show, tentokrát v podání Marie Hynkové a Jaromíra Kokeše.

Veletrh Zelený svět měl do konce srpna na svém kontě šest úspěšných let pořádaných v areálu společnosti Agro Brno Tuřany, a. s. Letošní, sedmý ročník výstavy se poprvé konal v moderních prostorách výstaviště BVV v Brně. Jeho brány se pro návštěvníky otevřely 1. září. Akce trvala dva dny a prezentovalo se na ní celkem 45 českých i zahraničních firem. Výstavu navštívilo na 1320 zájemců z řad odborné i laické veřejnosti.
Doprovodný program dostal v rámci veletrhu k dispozici dva prostory. Kromě informací o novinkách v sortimentu některých firem pro sezónu 2007, zpestřila návštěvníkům obě veletržní odpoledne přehlídka floristického umění. Floristé Marie Hynková (2. místo v kategorii seniorů na mistrovství ČR ve floristice v roce 2005) a Jaromír Kokeš (juniorský mistr ČR z roku 2004) přímo před očima přihlížejících vytvořili množství aranžmá a vazeb. Vzhledem k ročnímu období dominovaly podzimní kytice s využitím různých druhů plodů, trav a dalšího materiálu, který lze v tuto dobu snadno získat v přírodě. To bylo i cílem obou předvádějících. Podzim přece ze všech ročních období nabízí nejvíce materiálu. Stačí zajít ven, sbírat a nechat se inspirovat. Nápady pak už přicházejí samy. Další tématickou skupinu tvořily stálice floristického umění – svatební kytice a dekorace a v současnosti oblíbená přízdoba hrnkových květin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *