Floriade Expo 2022

Po deseti letech proběhne jedna z nevýznamnějších mezinárodních akcí zahradnického sektoru Floriade expo 2022. V nizozemském Almere odstartuje 14. dubna a potrvá až do 9. října 2022. Čtvrtého ledna, 100 dní před otevřením, byla ku příležitosti zahájení roku konání výstavy odhalena v centru města odhalena rozměrná umělecká instalace ve tvaru velkých odpočítávacích hodin.

Nosným tématem půlroční výstavy je Zelené město. Floriade bude tudíž zaměřena na novinky a inspirace z oblasti ekologického a udržitelného života v zeleni implementovaného v praxi. Návštěvníci budou moci shlédnout zajímavé projekty zaměřené zejména na městskou zeleň a zvýšení jejího podílu v urbánních prostředích tak, aby byla nejen funkční, ale také estetická a zábavná. Nedílnou součástí budou také projekty vlastních výpěstků potravin ve městech.

Očekává se, že na Floriade zavítají přibližně dva miliony návštěvníků, z nichž 72 procent bude z Nizozemska a 28 procent ze sousedních zemí. Jde o výjimečný projekt jak pro zahradnický sektor, tak pro návštěvníky. Zejména rodiny s dětmi budou moci na výstavě strávit naučný a zábavný den. Expozice doplní bohatý umělecký a kulturní program, okrasné zahrady, kruhové pavilony a zážitkový skleník. Lanovka, forma udržitelné městské mobility, poskytne nádherný výhled na arboretum a pavilony zástupců jednotlivých zemí. Floriade bude názorným příkladem, jak zeleň ve městech pozitivně ovlivňuje život jejich obyvatel.

Zdroj: Floriade expo*

Odpočítávací hodiny začátku Floriade expo 2022 v centru Almere Foto Maarten Feenstra

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down