15.10.2010 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flora ve spojení s módou

Letní etapu mezinárodní výstavy Flora Olomouc, jež má u nás nejdelší tradici, navštívilo podle odhadů 37 tisíc lidí, tímto číslem byl vyrovnán návštěvnický rekord z roku 2008. Mottem srpnové výstavy tentokrát byla „Móda v květech“.

Tradiční projektant letních expozic Ing. Karel Robenek z Olomouce vytvořil tentokrát v hlavním pavilónu veletrhu netradiční květinový módní salón. Květiny pozdního léta připravil pro prostory největší výstavní haly, stejně jako v minulých letech, Český zahrádkářský svaz.

Návrat k tradici
Návštěvníci mohli obdivovat nejen jiřinky, růže, lilie a mečíky ale také balkónové rostliny a další řezané i hrnkové květiny. Dále byly v hlavním pavilónu k vidění vodní rostliny, sbírky kaktusů, sukulentů, léčivé, aromatické a kořeninové bylinky.
Celou expozici obohatily neotřelé modely absolventů Střední průmyslové školy oděvní z Prostějova. I letošní floristická soutěž byla ovlivněna módou – tématem byla květinová přízdoba společenského oděvu. Cenu za nejlepší aranžmá získala Ľubica Rotmanová z Bratislavy.
Organizátoři v letošním ročníku navázali na dřívější dlouholetou tradici a součástí programu při zahájení výstavy byl křest dvou nově vyšlechtěných odrůd mečíků. První, světle červenou, vypěstoval Ing. Jiří Václavík z VÚKOZ Průhonice, v. v. i, a nese název ´Aldebarán Exotic´. Druhým novým kultivarem je žlutý ´Liduška´ od Petra Mimránka z Mysločovic na Zlínsku.

Ocenění za expozice
Pavilon E tradičně patřil okrasným dřevinám Svazu školkařů ČR.V pavilonu H byla vytvořena zajímavá expozice Unie botanických zahrad ČR s názvem „ Rostliny okolo nás“, za kterou unie získala cenu v kategorii „Ostatní zahradnický materiál“. Ceny za expozice byly uděleny i v dalších kategoriích – „Vystavovatelé ve společné expozici Českého zahrádkářského svazu“ a „Okrasný školkařský materiál“. Nejvyšší ocenění si odneslo Zahradnictví Lebiš z Boskovic respektive Ovocné a okrasné školky Příbor Školního zemědělského podniku Nový Jičín.

Na letošní letní Floru se sjelo více než 300 domácích i zahraničních vystavovatelů a prodejců, to je důkazem jejich zájmu o největší a nejstarší českou zahradnickou výstavu, kterého se stejně tak těší i ze strany návštěvníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down