08.10.2018 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flora Olomouc oslavila 100. výročí republiky!

Podzimní etapa mezinárodní zahradnické výstavy Flora Olomouc-Hortikomplex svým konceptem a ztvárněním vzdala hold 100. výročí vzniku Československé republiky. Tradičně se stala přehlídkou ovocnářských, zelinářských a školkařských výpěstků letošní sezóny. Souběžně s 23. ročníkem výstavy se konal festival gastronomie a nápojů Olima, soutěž ovocných destilátů Flora košt a Flora džem a oblíbené zahradnické trhy. Krásu květin mohli návštěvníci zahradnické akce obdivovat v rámci projektu Rozkvetlé památky nebo floristické soutěže Pohár podzimní flóry.

Letošní rok si napříč naší zemí připomínáme 100. výročí od založení Československa. Výstaviště Flora Olomouc a. s. se připojilo k oslavám zcela originálně, podzimní etapa výstavy se tak nesla v duchu atmosféry první republiky. Ztvárnění výstavního prostru hlavního pavilónu A svým pojetím evokovalo tržiště první republiky, jenž mělo svým ztvárněním přenést návštěvníky do dob, kdy se prodej zboží odehrával na náměstích měst a venkovských návsí. Výstavní expozice tak měly podobu stylových trhových stánků, nechyběly v nich ani dřevěné povozy, trakaře, žebřiňáky či proutěné koše.. Pro navození dokonalé iluze tržiště, zakomponovala autorka hlavní expozice Ing. Pavlína Švecová do výstavní plochy i pouliční osvětlení v podobě historických lam či nezbytné rondely k výlepu plakátů a oznámení. Autentičnost jednotlivých obrazů z života na tržišti dokreslovaly velkoformátové fotografie s dobovými záběry olomouckých zákoutí, uliček a náměstích.

Text a foto. Arnošt Jílek

Celý text článku včetně výsledků o nejlepší výpěstky v oboru ovocnářství a zelinářství naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 11/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down