22.04.2023 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flora Olomouc čelí náporu návštěvníků, parkoviště v centru jsou již plná

Jarní etapa výstavy květin Flora Olomouc, která začala ve čtvrtek a končí v neděli, dnes čelí náporu návštěvníků. Milovníci květin zaplnili centrum města a olomoucká městská policie upozorňuje na to, že kapacita parkovišť v centru je již vyčerpána. Motoristé by proto měli ponechat svá vozidla v okrajových částech města, řekl dnes ČTK mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle. Na vysoké návštěvnosti se dnes podepisuje i pěkné počasí. Na olomouckou jarní výstavu květin každoročně míří desítky tisíc lidí nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí.

"Vzhledem k probíhající jarní Floře je opět zaznamenán zvýšený pohyb motoristů v hanácké metropoli. V současné době je většina parkovacích míst, jak v centru města, tak v přilehlém nákupním centru plně obsazena. Žádáme proto řidiče, aby z důvodu zachování plynulosti silničního provozu, svá vozidla odstavili v okrajových částech města a využili k přepravě na výstaviště městskou hromadnou dopravu," uvedl Čunderle.

Letošní jarní etapu výstavy květin Flora Olomouc zdobí v hlavní expozici pětimetrový trůn, téměř 25 000 pestrobarevných květin i tajemný kruh menhirů. Hlavní expozice v pavilonu A nese jméno Království barev. Dalších 1800 metrů čtverečních květinových záhonů připravili zahradníci výstaviště před pavilony A, E, G a H a také v botanické zahradě. Dohromady je na těchto plochách vysázeno 42 000 jarních cibulovin.

Přehlídku květin doprovázejí také letos zahradnické trhy. Ty v areálu výstaviště nabízejí sortiment rostlin, zahrádkářských potřeb, nářadí pro kutily i domácích potřeb. Na jarní etapu výstavy zamířilo více než 250 prodejců. Jarní etapa výstavy květin Flora Olomouc je oblíbená zejména mezi zahrádkáři, kteří na výstavě mohou před začátkem jarní sezony nakoupit sadbu a zahradnické pomůcky.

Loňskou jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc během čtyř dnů navštívilo více než 46 000 lidí. Návštěvnost jarní výstavy, která se tehdy uskutečnila kvůli protikoronavirovým opatřením po dvouleté pauze, byla zhruba o 19 000 nižší než v roce 2019. Tehdy sem zamířilo více než 65 000 lidí.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down