23.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firma Tekoo, která obchoduje s ovocem a zeleninou, se loni dostala ze ztráty

Společnost Tekoo, přední tuzemský dovozce a distributor ovoce a zeleniny, vykázala za uplynulý hospodářský rok, který ukončila loni v červnu, čistý obrat 491,1 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 31,4 milionu korun méně. Firma z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku ve sledovaném období zaznamenala zisk téměř 6,4 milionu korun, o rok dříve skončila ve ztrátě 674 000 korun. Za období od července 2019 do června 2020 měla zisk asi 8,9 milionu korun. Vyplývá to z výročních zpráv společnosti uložených ve Sbírce listin.

Za prodej výrobků, služeb a zboží firma od 1. července 2021 do 30. června 2022 utržila přibližně 481,3 milionu korun, o rok dříve to bylo téměř 512,5 milionu korun. Celková čistá aktiva společnosti přesahovala na konci loňského června 159,5 milionu korun, vlastní kapitál činil zhruba 11,4 milionu korun a cizí zdroje více než 148,1 milionu korun. Ve sledovaném období pro Tekoo pracovalo v průměru 146 zaměstnanců, meziročně o tři méně.

Uvalení sankcí na Rusko, které souvisejí s jeho vojenskou invazí na Ukrajinu, přerušení některých dodavatelských řetězců, zvýšený výskyt kybernetických útoků nebo riziko porušení právních a regulatorních pravidel by podle jednatele firmy Radka Svobody na Tekoo neměly mít významný přímý vliv. Podnik plánoval nadále pokračovat v získávání nových zákazníků i udržovat a modernizovat výrobní prostředky.

"Společnost vidí možný budoucí pokles kupní síly obyvatelstva z důvodu vysokých cen za energie," uvedl Svoboda. Projevit se to podle něj může jak v gastronomii, tak retailu, tedy maloobchodě. "Společnost bude vývoj pečlivě sledovat a v případě potřeby patřičně reagovat, aby udržela ekonomicky zdravou společnost a dokázala se nadále rozvíjet a investovat," doplnil Svoboda.

Firma má sídlo a centrální provozovnu v Uherském Brodě, další depo sídlí v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Základní kapitál společnosti, která podle Svobody patří mezi pět největších dovozců a distributorů ovoce a zeleniny v České republice, činí pět milionů korun. Působí převážně na území Moravy a Slezska. Firma Tekoo vznikla v roce 1991. V srpnu 2014 se stala součástí společnosti Bidfood Czech Republic z mezinárodní skupiny Bidcorp, která patří mezi přední světové distributory potravin pro gastronomii.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down