Farmářské trhy se budou v Opavě letos konat od 22. dubna

Farmářské trhy se budou v Opavě letos konat od 22. dubna na Dolním náměstí. V minulých dvou letech jejich organizování výrazně komplikovala epidemie koronaviru a s ní související vládní opatření. Nějakou dobu se nemohly konat vůbec. Pořadatelé předpokládají, že letos se uskuteční bez problémů.

"V posledních dvou letech byly komplikace výrazné. V prvním roce epidemie se dlouho trhy konat nemohly vůbec. Dlouho jsme čekali na jejich umožnění. Tuto sezónu jsme fungovali tak na 30 až 50 procent. Loni už byla situace lepší, ale u v minulém roce se objevily komplikace spojené s vládními restrikcemi," uvedl Žižlavský.

Letošní farmářské trhy v Opavě navážou na ty velikonoční. "Pokud by chtěl některý pěstitel prodávat už dříve, může se nám přihlásit na velikonoční trhy," doplnil Žižlavský, který se na základě letošního výběrového řízení stal opět provozovatelem trhů na další dva roky. Sortiment bude tradiční. Opavané opět mohou nakoupit sazenice, bylinky, čerstvou zeleninu a ovoce ze zahrádek místních či regionálních pěstitelů a další výrobky, a to každou středu, pátek a sobotu.

Také v letošním roce budou trhy obohaceny o různé akce. "Určitě je opět budeme v některých termínech rozšiřovat o trhy řemeslné. Plánujeme Den regionálních výrobků nebo rozšířený prodej v rámci festivalu Chodníčky k domovu. Věřím, že v letošním roce už nás nezastaví žádná epidemiologická opatření a celá sezóna proběhne ke spokojenosti prodejců i návštěvníků," řekl.

Ukončení trhů na podzim by letos mělo být spojeno se Svatomartinskými slavnostmi, naposled se tedy stánky otevřou v pátek 11. listopadu. Chybět ale nebude ani tradiční závěrečná zabijačka, ta se bude konat předběžně o týden dříve, v sobotu 4. listopadu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down