01.10.2004 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fairway 2004

Jubilejní 10. ročník mezinárodního kongresu a doprovodné odborné výstavy Fairway se konal ve dnech 26. – 27. února na výstavišti M, O, C v německém Mnichově. Počet golfových hřišť v Evropě se rozrostl na 6105 a podle stoupajícího čísla aktivních hráčů golfu v Evropě (3 741 680 hráčů) je patrné, že si tento, dříve „elitářský a drahý“ sport, získává stále větší oblibu u široké veřejnosti.

Svědčí o tom také prezentace 113 firem z 11 zemí, které na ploše bezmála 6000 m2 vystavovaly vše co je významné a důležité pro plánování, výstavbu a provoz golfových hřišť, včetně ošetřování trávníků. Návštěvníci veletrhu měli možnost získat během krátké doby základní přehled o novinkách a trendech v sortimentu travních směsí, dlouhodobých i rychle rozpustných hnojiv, půdních kondicionérů, strojů na zakládání a ošetřování trávníků, závlahových systémů a dalšího nezbytného vybavení golfových hřišť. Současně s komerční nabídkou významných firem z oblasti trávníkářství zde informovaly o své činnosti představitelé odborných organizací jako jsou například Německý svaz greenkeeperů, Německá trávníkářská společnost, vzdělávací centra německých greenkeeperů DEULA Bayern, DEULA Rheinland a další.
Při příležitosti konání „Fairway 2004“ v Mnichově uskutečnila evropská zastřešující organizace greenkeeperů FEGGA své „Roadshow“ s přednáškami na téma ošetřování trávníku v létě (letní management). Letnímu stresu trávníků byl věnován také souběžně konaný kongres, kde dalšími nosnými tématy byly např. zimní management trávníků, vybavenost mechanizací na golfových hřištích a možnosti snižování nákladů při ošetřování trávníků. Odborníci z celého světa si na tomto fóru vyměňovali navzájem své zkušenosti, které pomáhají posunout úroveň tohoto oboru stále více dopředu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down