10.12.2017 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Expozice Prahy v projektu Cervia Citta Gardino

V květnu se v přímořském letovisku Cervia v severní Itálii uskutečnilo 45. setkání zahradnických týmů evropských metropolí, jehož cílem je vytvořit květinové expozice reprezentující příslušná města.

S nápadem vytvořit přehlídku venkovních zahradnických expozic přišel v roce 1972 Riccardo Todoli, vedoucí městské zeleně v Cervii. Sezval zahradníky ze spřátelených a partnerských měst, každému týmu přidělil plochu (zhruba 200 m2) v rámci městské zeleně a vyzval zahradníky k vyprávění o jejich městě skrze květinové expozice.

Projekt přináší výhody pro obě zúčastněné strany. Realizační týmy mají možnost porovnat mezi sebou své dovednosti, přiučit se nové postupy, získat inspiraci a pracovat s nevšedními materiály a novinkami mezi květinami. Vytvořené expozice charakterizující zúčastněná města slouží po celou sezónu jako živá reklama a lákají miliony rekreantů k návštěvě příslušného sídla. Přímořské letovisko se díky umění realizačních týmů promění každý rok v rozkvetlou zahradu a po zásluze získalo přízvisko Cervia Citta Giardino.

Text a fotoIng. Alena Nováková, Ph.D.Skica J. Martinek

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down