02.09.2014 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropa v Obříství oslavila své jubileum

Jedna z největších domácích kontraktačních výstav školkařských výpěstků – Evropa v Obříství, oslavila v polovině ledna 10. výročí svého konání. V průběhu čtyř dnů navštívilo akci téměř tisíc návštěvníků, kteří mohli vybírat z více než 2300 položek školkařských výpěstků.

Organizátorem kontraktační výstavy, určené primárně pro majitele zahradních center a realizačních firem, je společnost Arboeko s. r. o. se sídlem v Obříství nedaleko Mělníka.

Samotný koncept výstavy je založen na přehlídce školkařských výpěstků, které jsou vystaveny v počtu několika kusů od každého druhu či kultivaru. Většina výpěstků je rovněž nabízena v rozličných velikostech, včetně vzrostlých solitérních exemplářů. Každá rostlinná položka je opatřena štítkem s informacemi o rostlině. Kromě názvu, velikosti či citlivosti taxonu na mráz rovněž uvádí, zdali se jedná o výpěstek z vlastní produkce společnosti, či je rostlina čerstvě nakontejnerovaná. Výpěstky zařazené do nabídky poprvé jsou výrazně označeny jako novinka a jsou prezentovány s barevným vyobrazením. Díky těmto údajům získává zákazník úplné informace o nabízeném zboží. Na základě číselných kódů pak probíhá samotná objednávka vybraného zboží.*

Text a foto Arnošt Jílek

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 3/2014

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down