25.05.2021 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Erfurt centrem zeleně

Svátek všech odvětví zahradnictví odstartoval tentokrát v německém Erfurtu. Mezinárodní výstava Buga 2021 odpočítává druhý měsíc svého konání a ještě dalších 131 dní bude inspirovat nejen profesionály v oboru, ae všechny milovníky květin.

Začátek dlouhodobě připravované akce zkomplikovala opatření spojená s pandemickou situací ve světě. S přibývajícím rozvolňováním se však brány výstavy otevřely a pořadatelé oslavili již stotisícátého návštěvníka. 25 tematických týdnů představí pestrou a rozmanitou kulturní krajinu Durynska. Na své si přijdou nadšenci květin a rostlin i milovníci kultury všech generací. Buga mění svou tvář každý týden. Za týdenními měnícími se okruhy jsou vždy nové světy, a tedy nejrůznější možnosti zažít výstavu pokaždé jinak a přizpůsobit svou návštěvu vlastním preferencím a zájmům.  

S výstavou Buga 2021 v Erfurtu, se zahradnická výstava vrací do města, kde v roce 1865 proběhla první mezinárodní zahradní výstava  Barevné květinové plochy, historické kulisy, zářivé barvy, nádherné vůně - Erfurt oslavuje renesanci květinového města a ukazuje zahradnický sektor ve všech aspektech. Rozprostírá se na výstavních plochách Petersberg a egapark. Egapark, nejkrásnější a největší zahrada. Nabízí barevné, voňavé moře květů ve všech barvách duhy, pod nohama trávu rozlehlých zelených luk i stín pod obrovskými stromy. Egapark je místem konání Federal Garden Show 2021. Petersberg nabízí jedinečnou paletu zahrad a výstavní záhony na 36 hektarech. Petersberg s pevností se tyčí nad střechami starého města. Citadela je jednou z největších a nejzachovalejších městských pevností v Evropě.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down