23.04.2006 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Entente Florale Europe 2006

I v letošním roce se chystá evropská soutěž Entente Florale Europe – Kvetoucí sídla. O víkendu 4. – 5. 3. proběhla v Bruselu každoroční přípravná jednání Evropské zahradní a krajinářské asociace (AEFP) a členů mezinárodní poroty.

Nově převzalo prezidentství Asociace Irsko, předsedou mezinárodní poroty se stal britský zástupce Terry Whimill. Počet účastnických zemí vzrostl na dvanáct – ke stávajícím přibyla Itálie. Českou republiku bude pro rok 2006 reprezentovat Plzeňský kraj, město Plzeň a obec Svojšín na Tachovsku. Podporu soutěže ze strany kraje předběžně přislíbil hejtman MUDr. Petr Zimmermann. Pro Českou republiku je letošní rok rokem jubilejním – oslavíme páté výročí účasti v soutěži.
Soutěž Entente Florale Europe podporuje vědomí osobní odpovědnosti každého z nás za prostředí, v němž žijeme. Oceňuje osobní zájem lidí o místo, ke kterému mají silný vztah a které ovlivňují svým každodenním působením. Chválí dobrou práci a napomáhá šířit její příklad. V naší zemi navazuje evropská soutěž na národní soutěž Vesnice roku. V jejím rámci udělují krajské poroty zelenou stuhu za péči o zeleň a citlivý přístup k životnímu prostředí. Celostátní vítěz zelené stuhy postupuje do soutěže evropské. Město je posléze vybráno velmi spontánně v kraji vítězné vesnice, za spolupráce s vítěznou vesnicí a krajem.
Účast České republiky v soutěži Entente Florale Europe zabezpečuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu – Entente Florale ČR, spolupracují Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj a Spolek pro obnovu venkova.
Obě naše soutěžící sídla už zahájila přípravy. Čeká je tvorba vícejazyčných prezentačních materiálů, informování místních obyvatel a podnícení stávajících i nových aktivit, a pak hodně práce přímo na místě. Jistě zesílí spolupráce radnic s místními obyvateli – také ta je významnou součástí bodového hodnocení poroty a zanechává za sebou cenné stopy do budoucna, zejména radost ze společné práce a jejího výsledku, a také v nově navázané vztahy.
V minulém roce přivezla Písečná poprvé do republiky zlaté ocenění. Všechna sídla nás bez ohledu na výsledky reprezentovala velmi dobře a svým pečlivým a laskavým pojetím soutěže přispěla k utváření dobrého jména naší země v evropském měřítku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down